Gólman Vladař zamířil z Bostonu na farmu do Providence

ČTK ČTK
29. 9. 2017 11:10
V týmu nakonec nevydržel. Český brankář Daniel Vladař opustil kemp hokejového Bostonu a zamířil do Providence do nižší AHL.
Daniel Vladař
Daniel Vladař | Foto: Milan Kammermayer

Boston - Český hokejový brankář Daniel Vladař opustil kemp Bostonu a zamířil do Providence do nižší AHL. Dvacetiletému rodákovi z Prahy zkomplikovala boj o místo letní operace levého zápěstí, kvůli níž zmeškal první dva týdny přípravného kempu.

Vladař, jehož si Bruins vybrali v draftu před dvěma lety jako 75. v pořadí, zůstává nicméně pod pečlivým dohledem Bruins. Ti mají jasnou jedničku v podobě Fina Tuukky Raska, jemuž kryje záda Rus Anton Chudobin. Dalšími gólmany jsou Malcolm Subban a Zane McIntyre, kteří však potřebují přesvědčit o své spolehlivosti pro využití v NHL.

Český brankář je v porovnání s nimi mladší: McIntyreovi je 25 let, bratrovi slavného obránce P.K. Subbana Malcolmovi je 23. "Slyšel jsem o něm samé dobré věci. A také jsem ho viděl během kempu nováčků. Zranění zápěstí pro něho bylo nešťastné, ale věřím, že to pro něho nebude nijak zásadní překážka," uvedl na Vladařovu adresu kouč Bruins Bruce Cassidy.

Vladař podepsal s Bostonem loni v dubnu tříletý nováčkovský kontrakt. Za Providence nastoupil v minulé sezoně do osmi zápasů, v nichž obdržel v průměru 2,62 gólu a měl úspěšnost zákroků 92,1 procenta. Zachytal si také v ECHL za tým Atlanta Gladiators. V 18 zápasech mládežnický reprezentant ve všech kategoriích inkasoval průměrně 3,89 branky při úspěšnosti zákroků 88,7 procenta.

 

Právě se děje

Další zprávy