Gólman Chomutova to teď měl daleko těžší, chválil Kometu Kaberle

Lukáš Caha Lukáš Caha
10. 3. 2016 22:11
Kometa odmítla konec sezóny a minimálně ještě jednou se představí před domácím publikem. "Každý zápas teď znamená hodně," ví obránce Tomáš Kaberle.
Tomáš Kaberle na svůj první bod v play off stále čeká
Tomáš Kaberle na svůj první bod v play off stále čeká | Foto: Lukáš Caha

Brno – Oslavy Chomutova k postupu do čtvrtfinále play off se odkládají. Brněnská Kometa zvládla první zápas před svými fanoušky a snížila stav série na 1:2.

"Bojovali jsme i v těch zápasech v Chomutově, ale padalo málo gólů. Věděli jsme, že se musíme tlačit víc do branky. Gólman to měl teď daleko těžší. První třetina byla z naší strany výborná," hodnotil utkání brněnský obránce Tomáš Kaberle.

Z Komety byla chuť po výhře cítit již od prvních minut. Hostujícího brankáře Kristana zasypala sprškou střel, avšak prosadit se v první dvacetiminutovce nedokázala.

"Není to jednoduché. Tlačili jsme se tam, ale nic tam nepadlo. Věděli jsme, že musíme hrát takto dál. Chomutov hraje dobře dozadu a vyčkává na brejky. Zůstali jsme v tempu, pořád tlačili a jsme rádi, že to vyšlo," pokračuje osmatřicetiletý bývalý reprezentant.

Dvakrát jste skórovali v přesilovce pět na tři. Rozhodlo to zápas?
Hraje to velkou roli. Měli jsme obrovský tlak a využili jsme ho. Pak jsme ale bránili my přesilovku pět na tři a dokonce pět minut pět na čtyři. Bylo hodně důležité, že Chomutov dal jen jeden gól. V posledních minutách se už jen bránilo.

Jakou roli hrálo to trestné střílení Leoše Čermáka, který vyrovnal na 1:1?
Byl to jasný faul. Leoš to sehrál perfektně. Vypadalo to, že bude střílet na lapačku. Gólman mu to sežral a pak už jen zavěsil backhandem. Ukázal, že v sobě tu techniku má.

Zápas byl hodně vyhecovaný. Také jste to pocítil na vlastní kůži?
To do play off patří. Každý zápas teď znamená hodně. My jsme věděli, že musíme vyhrát. Nekoukali jsme, co bude za týden.

Věřili jste si za stavu 3:1, že už to ubráníte?
Stoprocentně. V pátek je zase nový zápas. Musíme vyhrát, abychom sérii vrátili zpět do Chomutova.

Chomutov měl ale v těch posledních minutách drtivý tlak…
Hráli vabank. Dali všechno do útoku a kolem naší brány to lítalo pěkně. To je play off.