Gól Omsku byl v české režii, na Petrohrad to ale nestačilo

Aktualizováno 26. 10. 2015 20:15
Čeští hokejisté sice kompletně připravili gól Omsku proti Petrohradu, s SKA ale sibiřský celek padl 1:4. Všechny góly inkasoval český brankář Dominik Furch, naopak Alexander Salák vychytal Novosibirsku výhru 2:1 v Novokuzněcku, kde si připsal 24 zákroků.
Vladimír Sobotka se podílel se svými českými kumpány na gólu Omsku. Ten ale padl s Petrohradem 1:4. | Foto: ČTK

Moskva - Hokejisté Omsku podlehli v Kontinentální lize Petrohradu 1:4 a jediný gól domácího týmu zařídili výhradně Češi. Ve 43. minutě vyrovnal Vladimír Sobotka po přihrávkách Martina Erata a Michala Kempného, hosté však následně překonali Dominika Furcha ještě třikrát.

Naopak další český brankář Alexander Salák vychytal Novosibirsku výhru 2:1 v Novokuzněcku, kde si připsal 24 zákroků. Hosté rozhodli zápas gólem Viktora Bobrova půldruhé minuty před koncem a vedou pořadí Východní konference o tři body před Omskem.

Moskevský Spartak vstřelil v Astaně tři branky za 97 vteřin a v druhé třetině vedl 3:1, na dva góly přihrál Lukáš Radil. Jenže na čtvrtou výhru za sebou Spartak nedosáhl, domácí Barys nakonec zvítězil 4:3 v prodloužení.

Magnitogorsk hrál popáté za sebou doma a konečně se mu podařilo získat tři body. Nad Chabarovskem zvítězil 3:0, Jan Kovář asistoval u prvního a Tomáš Filippi v další přesilovce u druhého gólu.

Kontinentální hokejová liga:

Novokuzněck - Novosibirsk 1:2, Omsk - Petrohrad 1:4 (za domácí Sobotka 1+0, Erat a Kempný 0+1), Barys Astana - Spartak Moskva 4:3 v prodl. (za hosty Radil 0+2), Magnitogorsk - Chabarovsk 3:0 (Kovář a Filippi0+1), Ufa - Vladivostok 5:6,CSKA Moskva - Čerepovec 7:1, Dinamo Minsk - Slovan Bratislava 3:4 po sam. nájezdech (za hosty Kašpar 0+1).