Gól jako od Jágra. Franzén je opět nejlepším střelcem

29. 5. 2008 11:00
Uvnitř VIDEO: Franzén si spravil chuť krásnou brankou
Johan Franzén v šatně před středečním zápasem.
Johan Franzén v šatně před středečním zápasem. | Foto: Reuters

Detroit - Třináct zápasů = třináct gólových zásahů, taková je střelecká bilance detroitského útočníka Johana Franzéna v letošním play off zámořské NHL.

Jeho tým sice ve třetím finále Stanley Cupu na ledě Pittsburghu prohrál, osmadvacetiletý Švéd si ale pachuť z porážky zpříjemnil alespoň výstavní trefou v přesilové hře.

Přestože Franzén kvůli zranění vynechal ve vyřazovacích bojích celkem šest utkání, vede i díky svému poslednímu zásahu tabulku střelců.

Detroit po dvou brankách kapitána "Tučňáků" Sidneyho Crosbyho prohrával už 0:2, když se v pětatřicáté minutě utkání při přesilovce "Rudých křídel" zmocnil švédský forvard ve středním pásmu puku, podél levého mantinelu pronikl do útočné třetiny, poradil si s celou bránící čtveřicí Penguins i brankářem Fleurym a nekompromisně zavěsil.

Podívejte se na středeční Franzénův gól v Mellon Areně:

Podobný kousek se před šestnácti lety povedl právě v dresu Pittsburghu také Jaromíru Jágrovi. Tehdy sotva začínající zelenáč se vyznamenal rovněž v jednom z finálových utkání, když si pohrál s obranou Chicaga a překonal gólmana Belfoura. "Tučňáci" pak i díky tomuto gólu celou sérii vyhráli 4:0 a v roce 1992 Stanley Cup získali.