Gól a dvě asistence! Palát zářil a Tampa vyhrála v Carolině

20. 1. 2014 6:21
Ondřej Palát zažil svůj nejlepší večer v NHL. Gólem a dvěmi asistencemi dotáhl Tampu Bay k vítězství v Carolině.
Ondřej Palát zažil v NHL svůj nejlepší večer. Gólem a dvěmi asistencemi pomohl Tampě porazit Tampu. | Foto: ČTK

Carolina- Hokejový útočník Ondřej Palát se v nedělním zápase zasloužil gólem a dvěma asistencemi o výhru Tampy na ledě Caroliny 5:3. Dvaadvacetiletý reprezentant, který nechybí v nominaci na olympijské hry v Soči, tak poprvé zaznamenal v jednom utkání NHL tři body.

Palát, který se zapsal do statistik po pěti zápasech, v nichž vyšel bodově naprázdno, se nejprve v 7. minutě podílel na úvodním gólu v přesilové hře. O minutu a půl později pak sám svou desátou trefou v sezoně zvýšil vedení Lightning na 2:0. Potřetí bodoval ve 29. minutě, kdy obránce Mark Barbeiro svým druhým gólem v zápase i v kariéře v NHL upravil na 5:2.

Hosté měli zápas od začátku pevně pod kontrolou a už ve 21. minutě vedli 4:0. Na čtvrtý gól přihrál další reprezentant Radko Gudas, jenž vypálil od modré čáry, jeho střela se odrazila od zadního mantinelu před branku a tam Tedd Purcell doklepl kotouč za záda dezorientovaného brankáře Chudobina.

Reprízu finále vyhrálo zase Chicago

Poprvé od červnového finále Stanley Cupu se v NHL utkali loňští finalisté Chicago Blackhawks a Boston Bruins.

A stejně jako v celém finále i v neděli triumfovali hokejisté Chicaga, kteří zvítězili 3:2 na nájezdy. O druhém bodu pro "jestřáby" rozhodl Patrick Kane.

Český olympionik David Krejčí si v zápase připsal tři střely na branku, úspěšný ale nebyl ani jednou. Naopak zaznamenal jeden minusový bod.

NHL:

Chicago - Boston 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 5. Hossa, 30. Bollig, rozhodující sam. nájezd Kane - 20. a 21. Marchand. Střely na branku: 36:37. Diváci: 22.197.

NY Rangers - Washington 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Branky: 2. a 17. Nash, 18. Stepan, 23. Callahan - 21. Ovečkin. Střely na branku: 26:25. Diváci: 18.006.

Carolina - Tampa Bay 3:5 (0:3, 2:2, 1:0)

Branky: 22. Sjomin, 26. E. Staal, 47. Hainsey (Tlustý) - 7. a 29. Barberio (na obě Palát), 8. Palát, 16. Kučerov, 21. Purcell (Gudas). Střely na branku: 51:24. Diváci: 16.760.