Generálka na MS vyšla dokonale, dvacítka rozdrtila USA

rou
22. 12. 2007 20:19
Češi v poslední přípravě přestříleli Američany 5:2

Česká Třebová - Čeští hokejisté do dvaceti v posledním přípravném zápase před domácím světovým šampionátem zvítězili nad týmem USA 5:2.

Svěřenci Miloslava Hořavy před po střechu naplněným zimním stadionem v České Třebové udeřili na rozhraní první a druhé třetiny. Minutu a půl před koncem první části ujel po levé straně Bořuta, který přihrál Michaelu Frolíkovi a český kapitán nekompromisně napálil puk pod břevno - 1:0.

Tlak na hráče? Obrátíme ho ve výzvu, říká kouč dvacítky - čtěte ZDE

Po půl minutě druhé části zkusil vystřelit od modré Roman Bořuta a i díky ne úplně přesvědčivému zákroku amerického brankáře poslal český tým do dvoubrankového vedení.

O další dvě minuty později už to bylo o tři góly! Krásně sehranou akci dvou na jednoho musel po parádní Ondráčkově přihrávce využít Jakub Sklenář - 3:0.

Hosté pak sice ve 27. minutě dokázali snížit, když po šťastném odrazu puku skóroval James vanRiemsdyk, ale z gólu se neradovali ani celou minutu. Ve skrumáži před gólmanem Palmerem byl nejdůraznější Jakub Voráček, který protlačil puk do branky.

MS dvacítek: Tisíc fanoušků z Kanady i skauti NHL - více ZDE

Gólově bohatou prostřední část, ve které skvěle zachytal český gólman Jakub Kovář uzavřel ve 35. minutě Daniel Bártek. Ten střemhlavým skokem dorazil Meidlovu střely a poslal české hráče do vedení už 5:1.

Američané sice osm minut před koncem ještě jednou dokázali snížit, když se podruhé v zápase trefil vanRiemsdyk, ale to už výrazné české vítězství nemohlo ohrozit.

Česká republika U20 - USA U20 5:2 (1:0, 4:1, 0:1)