Aktualizováno 12. 9. 2015 18:58
Sobotní výsledky hokejové KHL.
Dominik Furch přestoupil do Omsku z pražské Slavie.
Dominik Furch přestoupil do Omsku z pražské Slavie. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Český brankář Dominik Furch vychytal poprvé v Kontinentální hokejové lize čisté konto a pomohl Omsku k vítězství 3:0 nad Jaroslavlí. Gólem a asistencí přispěl k výhře nejlepšího týmu soutěže útočník Vladimír Sobotka, nejproduktivnější Čech v KHL.

Sobotka se nejprve v 19. minutě podílel asistencí na úvodní brance Alexandra Popova a ve 46. minutě svým pátým gólem v sezoně vedení Avangardu zvýšil.

Po devíti zápasech má český reprezentant na kontě pět branek a šest asistencí a v kanadském bodování je třetí. Před ním jsou se stejnou bilancí 5+6 Brandon Kozun z Jokeritu a Sergej Mozjakin z Magnitogorsku, kteří ale odehráli o dvě utkání méně.

Pětadvacetiletý Furch dosáhl na svou první nulu v soutěži díky 27 zásahům. Mnohem méně se dnes dařilo Jakubu Sedláčkovi z Dinama Riga, jenž inkasoval v Chabarovsku tři góly mezi 8. a 11. minutou a v brance ho pro zbytek zápasu vystřídal Joacim Eriksson.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Dinamo Riga 3:2, Vladivostok - Jokerit Helsinky 1:6, Omsk - Jaroslavl 3:0 (Sobotka 1+1), Barys Astana - HK Soči 3:2 v prodl., Viťaz Podolsk - Slovan Bratislava 2:5 (za hosty Novák 1+0).