Furch vychytal Omsku třetí výhru, sérii rozhodne sedmý zápas

12. 3. 2018 17:49
Hokejisté Omsku srovnali sérii s Ufou a o postupujícím do čtvrtfinále rozhodne až sedmý zápas.
Dominik Furch
Dominik Furch | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Osmifinálovou sérii play off Kontinentální ligy mezi hokejisty Omsku a Ufy rozhodne až sedmý zápas. Omsk dnes v domácím prostředí zvítězil 3:2 a vyrovnal stav série na 3:3. Brankář Avangardu Dominik Furch zneškodnil 32 střel hostujícího mužstva.

Omsk se dostal do vedení 2:0, Ufa snížila po snadné dorážce Envera Lisina necelou půlminutu před koncem úvodní třetiny. Dvougólový náskok vrátil domácím v přesilovce Kirill Semjonov, Furcha pak ještě z další dorážky překonal v 45. minutě Ilja Zubov. Postupujícího určí středeční zápas v Ufě.

V play off naopak skončil Jekatěrinburg, v jehož brance poprvé v sérii proti Magnitogorsku chyběl nemocný Jakub Kovář. Metallurg získal postupový čtvrtý bod díky domácímu vítězství 3:1, na rozhodující branku přihrál Sergeji Mozjakinovi v 24. minutě Jan Kovář. Ten je se dvěma góly a čtyřmi asistencemi nejproduktivnějším českým hráčem v play off, šest bodů má na kontě také Jiří Sekáč z Kazaně (0+6).

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 6. zápasy:

Omsk - Ufa 3:2, stav série 3:3, Magnitogorsk - Jekatěrinburg 3:1 (za domácí Jan Kovář 0+1), konečný stav série 4:2.

před 4 minutami

Papež František povýšil Filipínce, který ho může jednou nahradit

Papež František jmenoval filipínského kardinála Luise Antonia Tagleho příštím šéfem Kongregace pro evangelizaci národů. Povýšení do vatikánské funkce globálního významu nejspíše zvyšuje šance dvaašedesátiletého Filipínce na to, aby v budoucnu stanul v čele katolické církve, napsala agentura Reuters.

Kardinál se kvůli výkonu nové role přesune do Říma a bude tak moci nabrat zkušenosti v srdci řídicí struktury církve. Kongregace pro evangelizaci národů dohlíží na její aktivity v mnoha rozvojových zemích a má velký vliv na věřící z Afriky či Asie.

Právě na Filipínách je ze všech asijských zemí největší podíl katolíků, kteří zde tvoří asi 80 procent obyvatelstva. To je zhruba 80 milionů lidí.