Furch vychytal Omsku třetí výhru, sérii rozhodne sedmý zápas

12. 3. 2018 17:49
Hokejisté Omsku srovnali sérii s Ufou a o postupujícím do čtvrtfinále rozhodne až sedmý zápas.
Dominik Furch
Dominik Furch | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Osmifinálovou sérii play off Kontinentální ligy mezi hokejisty Omsku a Ufy rozhodne až sedmý zápas. Omsk dnes v domácím prostředí zvítězil 3:2 a vyrovnal stav série na 3:3. Brankář Avangardu Dominik Furch zneškodnil 32 střel hostujícího mužstva.

Omsk se dostal do vedení 2:0, Ufa snížila po snadné dorážce Envera Lisina necelou půlminutu před koncem úvodní třetiny. Dvougólový náskok vrátil domácím v přesilovce Kirill Semjonov, Furcha pak ještě z další dorážky překonal v 45. minutě Ilja Zubov. Postupujícího určí středeční zápas v Ufě.

V play off naopak skončil Jekatěrinburg, v jehož brance poprvé v sérii proti Magnitogorsku chyběl nemocný Jakub Kovář. Metallurg získal postupový čtvrtý bod díky domácímu vítězství 3:1, na rozhodující branku přihrál Sergeji Mozjakinovi v 24. minutě Jan Kovář. Ten je se dvěma góly a čtyřmi asistencemi nejproduktivnějším českým hráčem v play off, šest bodů má na kontě také Jiří Sekáč z Kazaně (0+6).

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 6. zápasy:

Omsk - Ufa 3:2, stav série 3:3, Magnitogorsk - Jekatěrinburg 3:1 (za domácí Jan Kovář 0+1), konečný stav série 4:2.