Francouz vychytal v Bratislavě počtvrté v sezoně KHL čisté konto

Aktualizováno 11. 1. 2018 21:46
Pavel Francouz se blýskl v utkání KHL, Čeljabinsk díky jeho shutoutu vyhrál v Bratislavě 0:3
Pavel Francouz
Pavel Francouz | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Brankář Pavel Francouz udržel počtvrté v této sezoně Kontinentální hokejové ligy čisté konto a vychytal Čeljabinsku vítězství 3:0 na ledě Slovanu Bratislava. Český reprezentant kryl všech 31 střel domácích hráčů. Jakub Štěpánek v brance slovenského týmu čelil 40 pokusům.

Spokojený mohl být další z českých gólmanů Jakub Kovář, který pomohl Jekatěrinburgu k vítězství 5:1 v Podolsku, kde zneškodnil 39 střel domácích. Inkasoval jen ve 26. minutě, kdy Nikita Dvurečenskij snížil na 1:3.

Zato Dominiku Furchovi dnešní utkání nevyšlo. V sibiřském derby v Novosibirsku inkasoval třikrát mezi 54. a 58. minutou a Omsk prohrál 2:4.

Avangard přitom dlouho vedl, když na 2:1 upravil v 34. minutě Anton Kovaljov. Omsku nebyla nic platná ani velká střelecká převaha. Jeho hráči vyslali na brankáře Novosibirsku Alexeje Krasikova, který dostal přednost před Alexanderem Salákem, celkem 45 střel. Domácí hokejisté vypálili na Furcha třiadvacetkrát.

Sibir se díky šesté výhře z posledních sedmi zápasů posunula ve Východní konferenci na osmé místo, poslední postupové.

Velký podíl na úspěších Novosibirsku má švédský útočník Bergström, který bodoval ve čtrnáctém utkání za sebou. Během této série nasbíral 11 gólů a sedm asistencí. K rekordu soutěže Alexandra Radulova mu chybí bodovat ještě v příští třech zápasech.

Stínem utkání pro domácí bylo zranění obránce Vladislava Naumova, kterému rána pukem v třetí třetině zlomila čelist.

Vedoucímu týmu soutěže Petrohradu stačil v utkání s dalším jistým účastníkem play off Jaroslavlí k vítězství jediný gól. Zápas rozhodl v 32. minutě Patrik Hersley v přesilovce při vyloučení obránce Jakuba Nakládala. V brance obhájců titulu udržel čisté konto Igor Šesťorkin.

Kontinentální hokejová liga:

Vladivostok - Barys Astana 3:1, Novosibirsk - Omsk 4:2, CSKA Moskva - Lada Togliatti 3:0, Jokerit Helsinky - Kunlun Red Star 3:1, Petrohrad - Jaroslavl 1:0, Viťaz Podolsk - Jekatěrinburg 1:5, Slovan Bratislava - Čeljabinsk 0:3 (Francouz čisté konto).