Frolík zářil při výhře Calgary, Hejda zabojoval o smlouvu gólem

26. 9. 2015 8:06
V nočních přípravných zápasech na blížící se ročník NHL byli vidět Češi, nejvíc z nich Michael Frolík, který potvrzuje dobrou formu.
Frolík zatím v přípravě září. Ve dvou utkáních posbíral tři body (2+1).
Frolík zatím v přípravě září. Ve dvou utkáních posbíral tři body (2+1). | Foto: Reuters

New York - Český hokejový útočník Michael Frolík pomohl gólem a asistencí k vítězství Calgary nad Vancouverem 4:1 v pátečním přípravném utkání na nový ročník NHL. Sedmadvacetiletý kladenský odchovanec, který s Flames v červenci podepsal jako nechráněný volný hráč pětiletou smlouvu na 21,5 milionu dolarů, se tak prosadil i ve druhém duelu v novém působišti.

Frolík nejdříve v 16. minutě asistoval u branky Sama Bennetta, který po střele vítěze Stanleyova poháru s Chicagem z roku 2013 z dorážky vyrovnal na 1:1. Na konci druhé třetiny pak Frolík po přihrávce Jiřího Hudlera stanovil konečný výsledek. Bývalý hráč Floridy a Winnipegu skóroval i v pondělní premiéře za Calgary při prohře s Edmontonem 1:3.

Za Flames tentokrát nenastoupil Jakub Nakládal. Spekuluje se, že sedmadvacetiletý český bek urtpěl otřes mozku.

Příjemnější chvíle prožívá Jan Hejda, který si v noci připsal branku. Při power play do prázdné branky dovršil vítězství Chicaga na ledě Montrealu 5:1. Sedmatřicetiletý mistr světa z Vídně z roku 2005, který se v kempu Blackhawks uchází o smlouvu, se trefil přes celé hřiště po vyhození puku od levého mantinelu.

Při vítězství Philadelphie nad New York Islanders odchytal celý zápas Michal Neuvirth a zneškodnil 23 střel. V dresu Flyers si připsali po jedné asistenci obránce Radko Gudas a ofenzivní lídr Jakub Voráček.

Gólman Ondřej Pavelec nezabránil ani 35 úspěšnými zákroky domácí prohře Winnipegu s Edmontonem 3:4 v prodloužení. Přitom Jets vedli už 3:0 a Pavelec držel až do 53. minuty čisté konto, pak ale hosté během tří minut a 42 vteřin vyrovnali. V přesilovce se trefil Anton Lander, po asistenci beka Davida Musila pak skóroval Lauri Korpikoski a v oslabení Rob Klinkhammer. V nastavení dovršil obrat Anton Slepyšev.

Přípravné zápasy před NHL:

New Jersey - New York Islanders 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Branky: 26. Blandisi, 31. J. Moore, 44. Cammalleri, 53. R. Boucher - 26. Strome, 30. Barzal.

Philadelphia - New York Islanders 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Branky: 11. Ch. Porter, 16. Gostisbehere, 24. B. Schenn (Gudas), 25. M. Raffl (Voráček), 49. Read - 10. Kearns, 29. Cizikas. Brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal celý zápas, inkasoval z 25 střel dvě branky a měl úspěšnost zákroků 92 procent.

Toronto - Buffalo 4:6 (2:1, 1:3, 1:2)

Branky: 3. Percy, 12. Winnik, 23. Frattin, 44. Kadri - 20. M. Foligno, 28. B. Gionta, 32. N. Deslauriers, 36. R. O'Reilly, 56. Pysyk, 60. Legwand.

Tampa Bay - Florida 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Branky: 13. a 33. Kučerov, 22. Condra, 31. Peca - 50. Trocheck.

Montreal - Chicago 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)

Branky: 21. Z. Kassian - 14. a 24. Baun, 9. Garbutt, 11. Ross, 60. Hejda.

Winnipeg - Edmonton 3:4 v prodl. (0:0, 3:0, 0:3 - 0:1)

Branky: 27. Lipon, 33. Chiarot, 36. Copp - 53. Lander, 54. Korpikoski (D. Musil), 57. Klinkhammer, 63. Slepyšev. Brankář Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal celý zápas, inkasoval z 39 střel čtyři branky a měl úspěšnost zákroků 89,7 procenta.

Calgary - Vancouver 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Branky: 16. S. Bennett (Frolík), 19. Ferland, 29. Monahan, 37. Frolík (Hudler) - 5. Virtanen.

Anaheim - Los Angeles 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky: 22. Noesen, 40. Maroon - 30. Lewis.

San Jose - Arizona 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 5. Dillon, 32. Pavelski, 55. Donskoi - 40. Vermette.