Frolík se dohodl s Winnipegem na nové roční smlouvě

ČTK ČTK
29. 7. 2014 18:08
Český hokejový útočník Michael Frolík se dnes jakožto chráněný volný hráč dohodl s Winnipegem na podmínkách nové roční smlouvy.
Michael Frolík v dresu Winnipegu
Michael Frolík v dresu Winnipegu | Foto: Reuters

Winnipeg (Kanada) - Český hokejový útočník Michael Frolík se dnes jakožto chráněný volný hráč dohodl s Winnipegem na podmínkách nové roční smlouvy. V nadcházející sezoně si podle informací klubového webu vydělá 3,3 milionu dolarů. Obě strany dohodou předešly arbitráži, která byla plánována na čtvrtek.

Jets měli podle některých náznaků zájem o dlouhodobější dohodu s šestadvacetiletou desítkou draftu z roku 2006, Frolík ale zvolil jinak. Za rok už totiž může být volným hráčem bez omezení a poslechnout si nabídky od kteréhokoliv klubu NHL.

Vítěz Stanley Cupu z loňska a držitel dvou bronzů ze světových šampionátů (2011 a 2012) tak bude hrát v příštím ročníku kromě jiného i o svoji budoucnost.

Frolíka si do NHL vybrala Florida, za niž v prvních dvou sezonách stihl nastřílet pokaždé 21 branek. V průběhu dalšího ročníku 2010/11 se stěhoval do Chicaga a místo pokračujících ofenzivních manévrů se stal uznávaným specialistou na oslabení. S Blackhawks dosáhl loni na Stanley Cup, ale o necelý týden později byl vyměněn do Winnipegu. Jeho roční plat činil 2,3 milionu dolarů.

Kladenský odchovanec našel v týmu Jets svoji ofenzivní pohodu, kterou v Chicagu trochu postrádal. Frolík si v 81 zápasech připsal 42 bodů za 15 gólů a 27 asistencí a byl šestým nejproduktivnějším hráčem týmu.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Odpůrci arménského premiéra vtrhli do vládní budovy

Odpůrci arménského premiéra Nikola Pašinjana vtrhli v pondělí do vládní budovy v centru Jerevanu a požadovali Pašinjanův odchod, informovaly agentury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy