Frolík a Havlát hvězdami zápasu. Výhře pomohl i Eliáš

4. 3. 2009 7:01
Atlanta - Florida 3:4
Michael Frolík
Michael Frolík | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

New York - Čeští hokejisté Michael Frolík, Patrik Eliáš a Martin Havlát přispěli góly v úterních duelech NHL k výhrám svých týmů.

Útočník Floridy Michael Frolík se prosadil střelecky proti Atlantě dokonce dvakrát a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Panteři se po vítězství 4:3 posunuli na páté místo Východní konference.

Hokejisté Floridy odehráli v Atlantě výborně především druhou třetinu, v níž utkání otočili.

Frolík vstřelil v úvodní části svůj šestnáctý gól sezony, jenže do první sirény zásluhou branek Armstronga a Slatera vedli domácí 2:1.

Český útočník však hned v úvodu prostřední třetiny svým druhým gólem v utkání srovnal, když po střele Jaye Bouwmeestera bekhendem překonal Kari Lehtonena.

"Párkrát se mi to pěkně odrazilo. Když se vám podaří dvakrát otočit skóre v zápase jako  tento, je to skvělé. Tyhle body jsou pro nás mimořádně cenné," pochvaloval si po utkání Frolík.

Cory Stillman a Richard Zednik vystřelili Floridě ve druhé třetině rozhodující náskok, který v závěru zápasu dokázal jen snížit Ilja Kovalčuk.

Atlanta i přes porážku potvrdila svoji dobrou produktivitu, když z posledních osmi utkání nastřílela 33 branek.

"Atlanta je velmi ofenzivní tým a musíte si na ni dávat veliký pozor. I my jsme ale nalezli cestu, jak dát nějaké góly," řekl po utkání trenér Floridy Peter DeBoer.

Z vítězství se může radovat i brankář Tomáš Vokoun, jenž se vrátil na led po čtyřzápasové pauze zaviněné problémy s vnitřním uchem. Tentokrát pochytal 27 střel.

Havlát rozhodl prodloužení

První hvězdou utkání byl vyhlášen i Martin Havlát, jenž se dostává do formy hodné elitního hráče NHL.

V úterý rozhodl brankou v prodloužení o vítězství Chicaga nad Anaheimem 3:2.

Chicago se raduje z postupu do druhého kola playoff poprvé od roku 1996.
Chicago se raduje z postupu do druhého kola playoff poprvé od roku 1996. | Foto: Reuters

Havlát ve druhé minutě nastavení ujel středem hřiště a, přestože byl stažen zezadu Coreyem Perrym, dokázal prostřelit brankáře Ducks Jeana.Sebastiena Giguerea.

"Dostal jsem puk z našeho pásma. Myslím, že ten hráč (Perry) byl víc unavený než já a v souboji jsem ho porazil," přiblížil Havlát rozhodující okamžik utkání.

Perry mu po utkání také složil poklonu:

"Chtěl jsem dát hokejku okolo něho. Je to jeden z těch hokejistů, kteří dokážou udělat skvělý kousek. Odblokoval si mě a po takovémhle gólu musíte prostě před svým soupeřem smeknout klobouk."

Český útočník si připsal i jednu asistenci a 57 body mu patří pozice nejproduktivnějšího hráče týmu. Český reprezentant dokázal bodovat v jedenácti zápasech za sebou.

Oproti minulým sezonám mu zatím slouží zdraví a za Blackhawks odehrál 62 utkání.

"Je neuvěřitelný. Tvoří velkou část naší ofenzivy. Jsem šťastný když hraje, protože se všichni kolem něj rázem zlepší," chválil Havláta obránce Duncan Keith.

Eliáš pomohl vyrovnávacím gólem

Výsledkem 3:2 po prodloužení vyhrálo o New Jersey v Torontu, které vyhrálo podeváté v posledních jedenácti zápasech.

Velkou zásluhu na tom měl i Patik Eliáš, jenž v šesté minutě třetí třetiny srovnal přesilovkovým gólem na 2:2.

Na trestné lavici seděl Matt Stajan, když Eliáš z kruho pro vhazování vyslal na Toskalu nechytatelnou ránu po krřížném pasu Jamie Langenbrunnera.

V prodloužení pak rozhodl o výhře Devils Johnny Oduya.

New Jersey tak drží po návratu Martina Brodeura do branky neporazitelnost. Tentokrát zastavil třicet střel.

Boston - Philadelphia 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)
15. P. Bergeron, 60. Yelle - 43. a 57. Gagne, 22. Upshall, 46. Knuble. Střely na branku: 24:26. Diváci: 17.020.

Washington - Carolina 2:5 (0:1, 1:4, 1:0)
40. Sjomin, 59. Fjodorov - 28. a 39. Eaves, 20. E. Staal z tr. střílení, 24. Cullen, 37. LaRose. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval pět branek ze 30 střel a úspěšnost zásahů měl 83,3 procenta. Střely na branku: 41:30. Diváci: 17.093.

Atlanta - Florida 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)
3. C. Armstrong, 7. Slater, 58. Kovalčuk - 4. a 23. Frolík, 35. Stillman, 40. Zedník. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, inkasoval tři branky ze 30 střel a úspěšnost zásahů měl 90,0 procent. Střely na branku: 30:34. Diváci: 10.329.

Columbus - Los Angeles 5:4 (2:1, 2:3, 1:0)
26. a 51. Malhotra, 10. Voráček, 17. Torres, 38. Novotný - 7. Stoll, 33. Purcell, 34. Kopitar, 35. Möller. Střely na branku: 25:26. Diváci: 15.049.

Toronto - New Jersey 2:3 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
43. a 51. Mitchell (na druhou Kubina) - 4. Clarkson, 46. Eliáš, 65. Oduya. Střely na branku: 32:52. Diváci: 19.389.

Ottawa - Calgary 3:6 (2:3, 0:1, 1:2)
6. Kuba, 10. Fisher, 55. Foligno - 25., 43. a 60. Moss, 3. a 16. Iginla, 13. Peters. Střely na branku: 25:23. Diváci: 18.865.

Tampa Bay - Pittsburgh 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
13. Prospal - 8. a 17. Kunitz (na druhou Sýkora), 33. Cooke. Střely na branku: 33:33. Diváci: 19.908.

Nashville - Edmonton 6:5 v prodl. (2:2, 1:0, 2:3 - 1:0)
7. a 19. Legwand, 48. a 50. Sullivan, 25. R. Suter, 63. Arnott - 10. Gagner (Šmíd), 15. Pouliot, 42. Cogliano, 46. Jacques (Šmíd), 54. Cole. Střely na branku: 43:28. Diváci: 14.194.

Chicago - Anaheim 3:2 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)
2. Brouwer, 12. Ladd (Havlát), 62. Havlát - 23. D. Miller, 25. Ryan. Střely na branku: 37:28. Diváci: 21.619.

St. Louis - Detroit 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
15. Kopecký, 24. Zetterberg, 48. Draper, 51. Kronwall (Hudler), 57. Filppula. Střely na branku: 22:36. Diváci: 19.250.

Vancouver - Minnesota 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Branky: 10
. a 54. Burrows, 38. Demitra, 39. Bernier - 2. Fritsche, 8. Židlický. Střely na branku: 32:19. Diváci: 18.630.

San Jose - Dallas 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
10. J. Thornton - 7. a 48. J. Neal, 25. Modano, 47. Sutherby. Střely na branku: 25:31. Diváci: 17.496.