Frk hvězdou večera. Blýskl se třemi body za Detroit, skórovali i Sedlák se Špačkem

24. 9. 2017 9:34
Pokračuje příprava na start ostré sezony NHL, čeští hokejisté bojující o místo v nejlepší lize světa byli zase hodně vidět.
Martin Frk.
Martin Frk. | Foto: ČTK

New York - Hokejový útočník Martin Frk z Detroitu se podílel v přípravném zápase před NHL dvěma brankami a asistencí na výhře Red Wings 5:1 nad Bostonem a byl vyhlášen první hvězdou večera. Střelecky se prosadili také Lukáš Sedlák z Columbusu a Michael Špaček z Winnipegu.

Za Arizonu při porážce 4:5 po samostatných nájezdech se San Jose odchytal 25 minut Marek Langhamer, z 12 střel ve třetí třetině i prodloužení neinkasoval a dvakrát kapituloval až v rozstřelu.

Čtyřiadvacetiletý Frk na začátku druhé třetiny vyrovnal na 1:1 a v 43. minutě skóre uzavřel. Vítěz Calder Cupu s Grand Rapids v AHL z minulé sezony ještě asistoval u jedné ze dvou branek Franse Nielsena, jenž si stejně jako Frk připsal tři body. Přednost v brance vítězů dostal před Petrem Mrázkem Jimmy Howard, za Detroit nenastoupili ani Libor Šulák a Filip Hronek.

"Rudá křídla" se poprvé představila v nové Little Caesars Areně, která nahradila Joe Louis Arenu, sloužící Detroitu od roku 1979 až do konce minulé sezony. Premiéru si nenechalo ujít 17.314 diváků.

Sedlák první brankou v přípravě dostal Columbus do vedení 2:1 na ledě Chicaga, když brankáře Berubeho překvapil střelou z úhlu. Největší měrou se na výhře 3:2 podílel finský gólman Joonas Korpisalo a za 52 pochytaných střel byl zvolen hlavní hvězdou utkání.

Za Chicago znovu nastoupil obránce Jan Rutta, jenž v červnu podepsal jako nedraftovaný volný hráč jednoletý kontrakt. V předchozím duelu proti Columbusu skóroval, tentokrát si zapsal minusový bod.

Dres Winnipegu poprvé v letošní přípravě oblékl Špaček a v 5. minutě v přesilové hře bekhendovou dorážkou otevřel skóre zápasu s Edmontonem. Dvacetiletý Špaček odehrál téměř 19 minut a při porážce 2:6 si připsal jeden záporný bod.

Langhamerovi přepustil místo po čtyřech inkasovaných gólech Fin Antti Raanta. A třiadvacetiletého českého brankáře dokázali za 25 minut hry překonat až v nájezdech Loga Couture a Tim Heed. Obránce Radim Šimek nastoupil za San Jose podruhé v řadě a odehrál téměř 20 minut, Tomáš Hertl zůstal mimo sestavu.

Na jediné brance Washingtonu v souboji s Carolinou se nahrávkou podílel Jakub Vrána. Za Hurricanes, kteří zvítězili 4:1, nastoupil potřetí za sebou útočník Martin Nečas.¨

Pavel Zacha se asistencí podílel na domácí výhře New Jersey 2:1 nad NY Rangers. Mimo sestavu hostů zůstali brankář Ondřej Pavelec i útočník Filip Chytil, jenž předtím bodoval dvakrát v řadě. Výhru Dallasu 4:0 v St. Louis slavil Radek Faksa, byť nebodoval, stejně jako Vladimír Sobotka a Adam Musil na straně Blues. Ottawa přehrála Montreal 5:1, u jediné trefy hostů asistoval Tomáš Plekanec. V sestavě Montrealu chyběli útočník Aleš Hemský i bek Jakub Jeřábek.