Frk a Nosek přispěli k výhře Grand Rapids i ve druhém finále AHL

4. 6. 2017 8:02
Vítězný gól Grand Rapids vstřelil v čase 87:02 útočník Ben Street, který si připsal celkem tři body za dvě branky a jednu asistenci.
Hokej - ilustrační foto
Hokej - ilustrační foto | Foto: Reuters

Grand Rapids - Hokejisté Grand Rapids vyhráli ve druhém finále play off nižší zámořské ligy AHL nad Syracuse 6:5 v druhém prodloužení a v sérii na čtyři vítězství vedou 2:0 na zápasy. Vítězný gól vstřelil v čase 87:02 útočník Ben Street, který si připsal celkem tři body za dvě branky a jednu asistenci.

Výrazný podíl na výhře měli i čeští útočníci. Martin Frk zaznamenal gól a dvě přihrávky a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání po Streetovi. Nejproduktivnější hráč Griffins v play off Tomáš Nosek si vylepšil bilanci jednou trefou a jednou asistencí.

Skóre otevřel v šesté minutě v přesilové hře svou čtvrtou trefou v letošních bojích o Calderův pohár Frk, asistenci si připsal Nosek. V polovině úvodní třetiny sice vyrovnal Yanni Gourde, ale domácím vrátil za 112 vteřin vedení Street.

Crunch se mezi 25. a 26. minutou během 71 vteřin díky trefám Joela Vermina a Erika Condry dostali poprvé do vedení, ale Grifins otočili díky úspěšným početním výhodám. Ve 33. minutě se prosadil při trestu českého obránce Dominika Mašína Jevgenij Svečnikov, jemuž asistoval i Frk. Po 24 vteřinách třetí části při vyloučení Gabriela Dumonta skóroval Nosek a přihrávku si připsal znovu také Frk.

Nosek se na chvíli osamostatnil s 10 góly v čele tabulky střelců play off, ale hned ve 48. minutě se na něj dotáhl Cory Conacher, jenž vyrovnal na 4:4. V 54. minutě Griffins opět vedli díky Tyleru Bertuzzimu, ale v čase 55:15 vyrovnal Michael Bournival. Rozuzlení pak přišlo až v 88. minutě díky Streetovi.

Nosek se vyšplhal v produktivitě play off na třetí místo s 18 body z 15 utkání. Na vedoucího Conachera, který sehrál 18 zápasů, ztrácí čtyři body. Druhý je s 20 body další hráč Syracuse Gourde. Frk je s 12 body z 12 utkání šestnáctý.

Série pokračuje v noci na čtvrtek středoevropského času v Syracuse.

Finále nižší zámořské hokejové ligy AHL - 2. zápas:

Grand Rapids - Syracuse 6:5 v 2. prodl. (za domácí Frk 1+2, T. Nosek 1+1) - stav série 2:0.