Fraška v NHL nekončí. Nepomohli ani federální prostředníci

ČTK Sport ČTK, Sport
30. 11. 2012 8:29
Dvoudenní jednání za účasti federálních prostředníků NHL k ukončení výluky nepřiblížilo.
Komisionář NHL Gary Bettman.
Komisionář NHL Gary Bettman. | Foto: Reuters

New York - Dvoudenní jednání o nové kolektivní smlouvě za účasti federálních prostředníků NHL k ukončení výluky nepřiblížilo. Komisionář zámořské soutěže Gary Bettman proto navrhl, aby místo vedení ligy a zástupců hráčských odborů spolu na příštím setkání jednali přímo majitelé klubů a hokejisté.

"Po několikahodinovém jednání prostředníci došli k závěru, že představy obou stran se značně odlišují, takže v tuto chvíli nemohou k dohodě nijak přispět. Mrzí nás, že povolání prostředníků nepomohlo," citovala agentura Reuters Bettmanova zástupce Billa Dalyho.

"Prostředníci však nadále budou s vedením ligy i hráčskou asociací v kontaktu a až nadejde správný čas, zavolají nás k dalšímu jednání," uvedl šéf NHLPA Donald Fehr.

Nehraje se počtvrté během posledních 20 let

NHL, která měla začít 11. října, je ve výluce už od 15. září, kdy vypršela předcházející kolektivní smlouva mezi majiteli klubů a hráčskou asociací. Celkem bylo zrušeno 422 zápasů, což je více než třetina sezony.

Odbory se s kluby přou kvůli několika bodům. Jde zejména o záležitosti týkající se hráčských smluv a také o rozdělení výnosů z ligy, které v minulé sezoně činily 3,3 miliardy dolarů. Majitelé chtějí okamžitě snížit podíl hokejistů ze současných 57 procent na padesát, naopak NHLPA chce k rovnoměrnému rozdělení dojít postupně.

NHL se kvůli pracovním sporům nehraje počtvrté během posledních 20 let. Při předchozí výluce byla zrušena celá sezona 2004/05.

 

Právě se děje

Další zprávy