Francouz zazářil na farmě Colorada. Poprvé vychytal čisté konto

ČTK ČTK
8. 12. 2018 8:21
Český hokejový brankář Pavel Francouz udržel poprvé v nižší zámořské soutěži AHL čisté konto. Osmadvacetiletý účastník pěti světových šampionátů i únorových olympijský her v Pchjongčchangu pomohl v pátečním utkání 29 úspěšnými zákroky k domácímu vítězství celku Colorado Eagles nad San Diegem 2:0.
Pavel Francouz
Pavel Francouz | Foto: Lukáš Caha

Francouz podepsal v květnu jako nedraftovaný volný hráč v NHL roční jednocestnou smlouvu s týmem Colorado Avalanche, která mu zaručuje příjem 690 tisíc dolarů i v případě pobytu na farmě. Do zámoří se vydal odchovanec Plzně, který v roce 2015 vychytal v extralize historický titul Litvínovu, po třech letech strávených v Čeljabinsku v KHL.

Na farmě Avalanche Francouz odchytal celkem 18 utkání s průměrem 2,60 obdržené branky na zápas a s úspěšností zákroků rovných 92 procent. Na premiéru v NHL čeká.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Renault propustí 15 000 lidí, z toho 4600 ve Francii

Francouzská automobilka Renault propustí na 15 000 lidí, z toho 4600 ve Francii. Chce tak během tří let ušetřit dvě miliardy eur (téměř 54 miliard Kč). Firma, která měla na konci loňského roku ve Francii zhruba 48 500 zaměstnanců a po celém světě pak necelých 180 000, by svůj záměr měla oznámit na páteční tiskové konferenci.

Renault se dostal do finančních problémů kvůli koronavirové krizi. Nyní čeká na dokončení plánované státní půjčky ve výši pěti miliard eur.

Společnost rozhodnutí o propouštění oznámila ve čtvrtek večer odborové organizaci. Záměrem je vyhnout se přímému propouštění. Počítá se s dobrovolnými odchody, vnitrofiremními přesuny a s rekvalifikacemi, uvádějí zdroje AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy