Francouz za Čeljabinsk nechytal, Sekáč je stále zraněný. Kazaň vyhrála i podruhé

1. 4. 2018 19:06
V utkání chyběli Češi v sestavě Kazaně i Čeljabinsku. Kazaň zvítězila 4:3 a finálovou sérii vede 2:0.
Trénink repre: Pavel Francouz
Trénink repre: Pavel Francouz | Foto: Milan Kammermayer

Kazaň - Hokejisté Kazaně vyhráli i druhý duel finálové série Východní konference KHL s Čeljabinskem a po dnešním vítězství 4:3 vedou 2:0 na zápasy. V brance Traktoru tentokrát chyběl český gólman Pavel Francouz, tým Ak Bars nastoupil podruhé za sebou bez zraněného útočníka Jiřího Sekáče.

Francouz si při páteční porážce 1:2 v Kazani připsal 41 zákroků, přesto dnes dostal příležitost jeho konkurent Vasilij Děmčenko. Ani on se v brance nenudil, domácí opět Čeljabinsk výrazně přestříleli 45:28.

Stejně jako v prvním duelu přitom Traktor skóroval první a v 6. minutě už vedl dokonce 2:0. Kazaň otočila skóre třemi góly během sedmi a půl minuty ve druhé části. Hosté sice ještě v druhé části dokázali srovnat díky Alexeji Kručininovi, ale ve 46. minutě vstřelil vítěznou branku v přesilovce pět na tři Danis Zaripov.

Série na čtyři vítězství pokračuje v úterý v Čeljabinsku. Finále Západu se po dvou zápasech v Petrohradu přesouvá do ruské metropole, třetí utkání je na ledě CSKA Moskva za stavu 1:1 na programu v pondělí.