Francouz vychytal Čeljabinsku vítězný vstup do play off KHL

4. 3. 2018 16:12
V souboji bratří Kovářů uspěl jen, který při výhře Magnitogorsku nad Jekatěrinburgem přihrál na dvě branky.
Pavel Francouz
Pavel Francouz | Foto: Reuters

Moskva - Brankář Pavel Francouz vychytal hokejistům Čeljabinsku vítězný vstup do osmifinále play off Kontinentální ligy. K domácí výhře 4:3 v prodloužení nad Nižněkamskem přispěl 41 zákroky, jedním z jeho přemožitelů byl krajan Andrej Nestrašil.

Traktor vedl osm a půl minuty před koncem základní hrací doby 3:1, pak ale Nestrašil snížil a krátce nato Šiksatdarov vyrovnal. Prodloužení trvalo sedm a půl minuty, než ho ve prospěch domácího týmu rozhodl Kravcov.

V souboji bratrů Kovářů uspěl útočník Jan, který přihrál na dva góly a s Magnitogorskem zvítězil v Jekatěrinburgu 3:2. Domácí Avtomobilist s Jakubem Kovářem mezi tyčemi přitom vedl 2:0, ale pak hosté dvakrát využili přesilovku a Jan Kovář v 53. minutě nahrál na vítěznou branku Mozjakinovi.

Dominik Furch vydržel v brance Omsku jen necelých 12 minut, po třetím gólu domácí Ufy ho vystřídal Šilin. Avangard dokázal v třetí třetině vyrovnat na 4:4, domácí celek pak ale využil dvě přesilovky a zvítězil 6:4.

Jokerit Helsinky odpověděl na úvodní porážku se Soči debaklem 7:2, za hosty se jednou trefil obránce Adam Polášek. Nejproduktivnější Čech v lize Jiří Sekáč bodoval i na úvod play off, Kazani pomohl asistencí u vítězné branky k výhře 3:0 nad Chabarovskem.

Nejlepší tým základní části Petrohrad měl velké potíže s Čerepovcem. Hosté v 60. minutě vyrovnali na 3:3, až v přesilovce v osmé minutě prodloužení zajistil favoritovi očekávané vítězství Pavel Dacjuk obratným manévrem za brankou.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 1. zápasy:

Ufa - Omsk 6:4, Čeljabinsk - Nižněkamsk 4:3 v prodl. (za hosty Nestrašil 1+0), Jekatěrinburg - Magnitogorsk 2:3 (za hosty Jan Kovář 0+2), Kazaň - Chabarovsk 3:0 (Sekáč 0+1).

Západní konference - 1. zápasy:

Petrohrad - Čerepovec 4:3 v prodl., CSKA Moskva - Spartak Moskva 6:0.

2. zápasy:

Jokerit Helsinky - Soči 7:2 (za hosty Polášek 1+0), stav série 1:1; Jaroslavl - Nižnij Novgorod 2:1, stav série 2:0.