Francie vyhrála bitvu o záchranu proti Kazachstánu

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
6. 5. 2012 13:45
Francie - Kazachstán 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
Hokejisté Francie se radují z výhry v důležitém záchranářském souboji
Hokejisté Francie se radují z výhry v důležitém záchranářském souboji | Foto: Reuters

Helsinky - Hokejisté Francie zvládli ve skupině A bitvu o udržení ve Světové skupině mistrovství světa, když v helsinské Hartwall Areně porazili Kazachstán 6:3.

Francouzům pomohl k triumfu skvělý nástup do utkání, když už v 15. minutě vedli 3:0. Kazaši sice v úvodu třetí třetiny snížili na 3:4, Francouzi si však výhru dvěma góly ještě pojistili.

Dva góly vítězů dal obránce Kévin Hecquefeuille, po třech bodech si připsali Julien Desrosiers a Laurent Meunier.

Zase ti Švédové. Čeští hokejisté si znovu vylámali zuby
Kanada padla. Zámořskou válku na MS ovládli Američané
Faktor č. 11. Malkin nastartoval ruskou mašinu
Švýcaři na úvod MS přejeli Kazachstán

Jeden gól si připsal i útočník pražské Sparty Sasha Treille, ve 30. minutě však byl za úder loktem do hlavy vyloučen českým rozhodčím Martinem Franěm do konce utkání.

Jeho bratr a spoluhráč ze Sparty Yorick si připsal asistenci na vítězný gól Desrosierse.

Výsledek:

Skupina A (Helsinky):

Branky a nahrávky: 9. Hecquefeuille (Meunier, Desrosiers), 12. Besch (Meunier), 15. S. Treille (S. da Costa, Bellemare), 28. Desrosiers (Y. Treille, Meunier), 52. Bellemare (Guttig, S. Da Costa), 57. Hecquefeuille (Desrosiers, Auvitu) - 18. Krasnoslobodcev (Dudarev, Starčenko), 34. Poliščuk (Troščinskij, Savčenko), 41. Žajlajov (Dudarev, Novopašin). Rozhodčí: Fraňo (Česko), Lärking (Švéd.) - Kilian (Nor.), Schulz (Něm.). Vyloučení: 7:7, navíc S. Treille 5 min. a do konce utkání - Savčenko 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 8673.

Francie: Huet - Bachet, Hecquefeuille, Amar, Rouleau, Auvitu, Besch, Manavian - Y. Treille, Meunier, Desrosiers - S. Da Costa, Bellemare, S. Treille - Bertrand, B. Henderson, Guttig - Fleury, T. Da Costa, Roussel - Raux. Trenér: Dave Henderson.

Kazachstán: Ivanov (15. Jeremejev) - Novopašin, Jakovenko, Savčenko, Troščinskij, Litviněnko, Fadějev, Šemelin, Kolesnikov - Žajlajov, Upper, Puškarev - Starčenko, Dudarev, Krasnoslobodcev - Bumagin, Poliščuk, Romanov - Spiridonov, Savenkov, Rymarev. Trenér: Andrej Šajanov.