FOTO Zapomenuté hvězdy: Víte, kde hraje Kůrka nebo Duba?

Foto: HC Sparta Praha
Adam Sušovský Adam Sušovský
12. 2. 2013 14:40
Fotogalerie zapomenutých českých hokejistů, kteří kdysi zářili v extralize, reprezentaci, nebo dokonce v NHL. Víte, kde teď hrají?

Praha - Víte, kde teď střílí góly útočník Tomáš Kůrka a kde zase chytá kdysi reprezentační gólman Tomáš Duba?

Oba teď hledají ztracené hokejové štěstí v Německu, kam si museli nechtění hráči vydláždit cestu přes běloruskou či italskou ligu.

Podívejte se na fotogalerii Aktuálně.cz a dozvíte se, kde hrají i další bývalí nebo vlastně stále ještě vynikající Češi, kteří hráli v reprezentaci nebo v NHL, a protože nehrají v Česku, fanoušci o nich tolik nevědí.

Asi nebude žádným překvapením, že řada z nich působí ve Švýcarsku, kam dnes zamířil Pavel Kubina a jen pár dní před ním i Petr Sýkora a Radek Dvořák.

 

Právě se děje

před 6 minutami

O víkendu bude vystaven Kupkův rekordní obraz

Ve výstavní síni areálu zámku v Opočně je tento víkend možné prohlédnout si obraz Františka Kupky nazvaný Plochy příčné II. V květnu byl vydražen za 78 milionů korun, čímž přepsal rekordy českých aukcí. Královéhradecký kraj dvoudenní výstavu připravil ve spolupráci s opočenskou radnicí ke 148. výročí narození Františka Kupky a ke 100. narozeninám mecenášky umění Medy Mládkové. Plochy příčné II jsou jedním z nejdůležitějších Kupkových děl a ukázkou progresivního výtvarného jazyka, kterým autor předstihl vývoj světového malířství. Dílo namaloval ve Francii, v roce 1946 ho věnoval pražskému příteli za pomoc s retrospektivou v Mánesu. V roce 1968 bylo plátno součástí velké Kupkovy výstavy ve Valdštejnské jízdárně, pak se ale vytratilo z povědomí veřejnosti. Až do letošní aukce jej vlastnila rodina původního majitele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy