FOTO Zapomenuté hvězdy: Víte, kde hraje Kůrka nebo Duba?

Fotogalerie zapomenutých českých hokejistů, kteří kdysi zářili v extralize, reprezentaci, nebo dokonce v NHL. Víte, kde teď hrají?
Tomáš Duba: Velký brankářský talent vyhasl. Černou kaňkou kariéry, na kterou dodnes se slzami v očích vzpomíná, je výluka v NHL v roce 2004. Ta mu vzala šanci porvat se o místo v Pittsburghu s Marc-André Fleurym. Chvíli pak zářil ve Spartě i Finsku, po přestupu do Třince ho ale vytlačil z brány Peter Hamerlík a kariéra šla z kopce. Loni to Duba zkusil ve Lvu Poprad, ale nakonec dělal jen trojku v Chomutově. Letos začal sezonu v Itálii a teď působí také v Krefeldu.
Jan Platil. To je další hráč, jehož kariéra šla strmě dolů. Našel si ale dobrý důvod: O deset milionů korun žaloval ortopeda za to, že pokazil operaci ramene i jeho kariéru. Robustní obránce, který hrál za Česko i na mistrovství světa, se už čtyři roky nikde nechytil. Za tu dobu hrál v Čeljabinsku, Třinci, Šumperku, Kladně, Popradu, Norimberku, Znojmu, Tampere, Lahti a letos v italské Pontebbě.
Pojďme se ale podívat i na české hvězdy, o kterých není tolik slyšet, i když v jiných evropských klubech válí. Dnes pětatřicetiletý Pavel Rosa si jediný start v extralize připsal jako junior Litvínova v roce 1995, od té doby v Česku nikdy nepůsobil. Hrál ale v NHL i v Rusku a známe ho také z české reprezentace. Dnes hraje za švýcarské Lugano.
Josef Marha (na fotce vpravo). To je další borec, který střílel góly i v NHL a válel za reprezentaci. Také on hrál v Česku jen několik zápasů. Za Jihlavu nastoupil naposledy stejně jako Rosa v roce 1995. Teď na něj nedají dopustit ve Švýcarsku. V Davosu působí nepřetržitě už dvanáctou sezonou. Říká se ale, že by šestatřicetiletý útočník příští rok mohl zamířit do Pardubic.
Foto: HC Sparta Praha
Adam Sušovský Adam Sušovský
12. 2. 2013 14:40
Fotogalerie zapomenutých českých hokejistů, kteří kdysi zářili v extralize, reprezentaci, nebo dokonce v NHL. Víte, kde teď hrají?

Praha - Víte, kde teď střílí góly útočník Tomáš Kůrka a kde zase chytá kdysi reprezentační gólman Tomáš Duba?

Oba teď hledají ztracené hokejové štěstí v Německu, kam si museli nechtění hráči vydláždit cestu přes běloruskou či italskou ligu.

Podívejte se na fotogalerii Aktuálně.cz a dozvíte se, kde hrají i další bývalí nebo vlastně stále ještě vynikající Češi, kteří hráli v reprezentaci nebo v NHL, a protože nehrají v Česku, fanoušci o nich tolik nevědí.

Asi nebude žádným překvapením, že řada z nich působí ve Švýcarsku, kam dnes zamířil Pavel Kubina a jen pár dní před ním i Petr Sýkora a Radek Dvořák.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 51 minutami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Portugalský parlament schválil eutanazii i asistovanou sebevraždu

Portugalský parlament dnes v prvním čtení schválil zákony legalizující eutanazii a asistovanou sebevraždu u smrtelně nemocných pacientů. Informovala o tom agentura AFP, podle které se závěrečné hlasování očekává do začátku léta. Zda zákony vstoupí poté brzy v platnost, není ale jasné. Výhrady k nim totiž vyjádřil prezident, který má právo veta. Poslanci jej však mohou přehlasovat.

Portugalský parlament, Shromáždění republiky, dnes debatoval o pěti podobných návrzích zákona, které legalizují eutanazii a asistovanou sebevraždu. Pohodlnou většinou nakonec schválil všech pět. Například zákon, který předložila vládní Socialistická strana (PS) premiéra Antónia Costy, podpořilo 127 poslanců, 86 jich bylo proti a deset se zdrželo. U ostatních norem byl poměr hlasů podobný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy