FOTO Zapomenuté hvězdy: Víte, kde hraje Kůrka nebo Duba?

Fotogalerie zapomenutých českých hokejistů, kteří kdysi zářili v extralize, reprezentaci, nebo dokonce v NHL. Víte, kde teď hrají?
Tomáš Duba: Velký brankářský talent vyhasl. Černou kaňkou kariéry, na kterou dodnes se slzami v očích vzpomíná, je výluka v NHL v roce 2004. Ta mu vzala šanci porvat se o místo v Pittsburghu s Marc-André Fleurym. Chvíli pak zářil ve Spartě i Finsku, po přestupu do Třince ho ale vytlačil z brány Peter Hamerlík a kariéra šla z kopce. Loni to Duba zkusil ve Lvu Poprad, ale nakonec dělal jen trojku v Chomutově. Letos začal sezonu v Itálii a teď působí také v Krefeldu.
Jan Platil. To je další hráč, jehož kariéra šla strmě dolů. Našel si ale dobrý důvod: O deset milionů korun žaloval ortopeda za to, že pokazil operaci ramene i jeho kariéru. Robustní obránce, který hrál za Česko i na mistrovství světa, se už čtyři roky nikde nechytil. Za tu dobu hrál v Čeljabinsku, Třinci, Šumperku, Kladně, Popradu, Norimberku, Znojmu, Tampere, Lahti a letos v italské Pontebbě.
Pojďme se ale podívat i na české hvězdy, o kterých není tolik slyšet, i když v jiných evropských klubech válí. Dnes pětatřicetiletý Pavel Rosa si jediný start v extralize připsal jako junior Litvínova v roce 1995, od té doby v Česku nikdy nepůsobil. Hrál ale v NHL i v Rusku a známe ho také z české reprezentace. Dnes hraje za švýcarské Lugano.
Josef Marha (na fotce vpravo). To je další borec, který střílel góly i v NHL a válel za reprezentaci. Také on hrál v Česku jen několik zápasů. Za Jihlavu nastoupil naposledy stejně jako Rosa v roce 1995. Teď na něj nedají dopustit ve Švýcarsku. V Davosu působí nepřetržitě už dvanáctou sezonou. Říká se ale, že by šestatřicetiletý útočník příští rok mohl zamířit do Pardubic.
Foto: HC Sparta Praha
Adam Sušovský Adam Sušovský
12. 2. 2013 14:40
Fotogalerie zapomenutých českých hokejistů, kteří kdysi zářili v extralize, reprezentaci, nebo dokonce v NHL. Víte, kde teď hrají?

Praha - Víte, kde teď střílí góly útočník Tomáš Kůrka a kde zase chytá kdysi reprezentační gólman Tomáš Duba?

Oba teď hledají ztracené hokejové štěstí v Německu, kam si museli nechtění hráči vydláždit cestu přes běloruskou či italskou ligu.

Podívejte se na fotogalerii Aktuálně.cz a dozvíte se, kde hrají i další bývalí nebo vlastně stále ještě vynikající Češi, kteří hráli v reprezentaci nebo v NHL, a protože nehrají v Česku, fanoušci o nich tolik nevědí.

Asi nebude žádným překvapením, že řada z nich působí ve Švýcarsku, kam dnes zamířil Pavel Kubina a jen pár dní před ním i Petr Sýkora a Radek Dvořák.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Při zásahu policie v brazilském Riu de Janeiro zahynulo nejméně 25 lidí

Při policejní akci v jednom ze slumů v brazilském Riu de Janeiro zahynulo nejméně 25 lidí. Informovaly o tom světové tiskové agentury. Policie provedla zásah v chudinské čtvrtí proti gangu Comando Vermelho, který patří k nejaktivnějším organizacím zaměřeným na distribuci drog v brazilském městě. Počet mrtvých během policejní operace patří k nejvyšším za poslední roky.

Podle agentury AFP policie zasáhla v chudinské čtvrti Jacarezinho proti skupinám, jež využívají k prodeji drog a dalším kriminálním aktivitám nezletilce. K operaci bezpečnostní síly použily vrtulníky a obrněné vozy, které posloužily k překonání barikád v ulicích. Na videozáběrech ze slumu, kde žije zhruba 40.000 lidí, jsou vidět prchající ozbrojenci a slyšet výbuchy. Agentura EFE uvedla, že operace se zúčastnilo přes 200 policistů.

"Je to nejvyšší počet mrtvých při policejním zásahu v Riu de Janeiro," uvedl šéf policie Ronaldo Oliveira. Dodal, že mezi mrtvými je jeden policista a několik vůdců drogových organizací. Podle policie drogové gangy vytvořily "takřka armádní strukturu" s desítkami ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy