FOTO Veteráni a Kovář řídili v O2 areně výhru nad Finskem

Foto: CPA Eduard Erben
Sport Eduard Erben, Sport
19. 12. 2013 21:30
Čeští hokejisté porazili v úvodním zápase Channel One Cupu, který se hrál v pražské O2 areně, Finsko 2:0. Největší zásluhu na vítězství má brankář Jakub Kovář.

PrahaČeští hokejisté porazili v úvodním zápase Channel One Cupu, který se hrál v pražské O2 areně, Finsko 2:0. Největší zásluhu na vítězství má brankář Jakub Kovář, jenž díky 39 zákrokům a výbornému výkonu udržel čisté konto.

Vítězný gól vstřelil ve 38. minutě dvaačtyřicetiletý český kapitán Petr Nedvěd, do prázdné branky pak v závěrečné minutě při power play soupeře pojistil českou výhru další veterán v českém výběru, sedmatřicetiletý Jaroslav Hlinka.

 

Právě se děje

před 39 minutami

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy