FOTO Tak by měla vypadat nová ocelářská Werk aréna

FOTO Tak by měla vypadat nová ocelářská Werk aréna
Nový stadion v Třinci by měl vyrůst v následujících 18 měsících. Měl by pojmout 5 200 diváků.
Hala by měla sloužit nejen hokejistům, ale i různým společenským a kulturním akcím.
V České republice vyroste po O2 areně v Praze a halách v Liberci, Karlových Varech a Chomutově pátá moderní aréna za posledních osm let.
Foto: Aktuálně.cz
www.hcocelari.cz
10. 10. 2012 14:05
Podívejte se na vizualizace budoucího domácího stánku extraligových Ocelářů z Třince.

Podívejte se na vizualizace budoucího domácího stánku extraligových Ocelářů z Třince.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy