FOTO Češi budou hrát o medaile uprostřed "slunce"

Podívejte se na legendární halu Globe, "slunce" šévdského solárního systému, kde budou hrát Češi na mistrovství světa.
Už za necelé dva dny, tedy v pátek 3. května, vypukne v legendární hale Globe uprostřed Stockholmu 77. mistrovství světa v ledním hokeji. Hokejový svátek na témže místě vyvrcholí 19. máje.
Samotná Arena se nachází ve čtvrti Johanneshov a místní ji přezdívají "Globen". Podle oficiálních údajů se do jejích útrob vejde 13 850 fanoušků.
Na svém místě stojí Globe Arena už od roku 1989 (stavět se ale začalo o tři roky dříve). Od té doby do ni zavítali krom hokejistů například Justin Timberlake, papež Jan Pavel II, Nelson Mandela, nebo zpěvačky Lady Gaga a Pink.
Aktuálně v této hale hrají hokej jen švédští reprezentanti, nicméně v minulosti zde předváděli hokejový um například hráči AIK nebo Djurgardenu.
Foto: Reuters
Reuters Jakub Šafránek Reuters, Jakub Šafránek
1. 5. 2013 16:39
Podívejte se ve fotogalerii na halu Globe, kde budou čeští hokejisté usilovat o medaile z mistrovství světa.

Stockholm - Už od roku 1989 stojí ve Stockholmu legendární Globe Arena, přezdívaná místními fanoušky "Globen".

Podívejte se ve fotogalerii Aktuálně.cz, jak vypadá hokejový svatostánek dva dny před zahájením 77. mistrovství světa, které v téže aréně vyvrcholí finálovým zápasem 19. května.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy