Foto: Češi šokovali v Kanadě. Ex-hokejisté Žďáru nad Sázavou jsou mistry světa v rybníkovém hokeji

Podívejte se na fotogalerii z mistrovství světa v rybníkovém hokeji, které se konalo v Kanadě...
Mistrovství světa v rybníkovém hokeji se koná každoročně v kanadském městečku Plaster Rock v provincii New Brunswick a účastní se jej více než sto týmů.
Česká republika letos vyslala do boje hned tři celky: Starý pušky ze Žďáru nad Sázavou, HC Vltavín z Prahy a HC Skulls Hlinsko Pustá Kamenice.
Všechny tyto týmy se kvalifikovaly díky úspěchu na mistrovství České republiky a Slovenska, které se uskutečnilo v lednu v Praze.
Pouze Starý pušky však měly jako vítěz kvalifikačního turnaje hrazenou dopravu, ubytování i startovné v celkové výši 120 tisíc korun.
Foto: HokejovySen.com
Lukáš Caha Lukáš Caha
3. 3. 2018 9:19
Česká republika je krajinou mistrů světa v rybníkovém hokeji, které se uskutečnilo v únoru v Kanadě. Starý pušky ze Žďáru nad Sázavou si poradily s konkurencí více než sto mužstev a celý šampionát ovládly. Podívejte se ve fotogalerii, jak kolébka ledního hokeje smekla před českými amatéry.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy