FOTO Švýcary z pohádky probudily "Tři korunky"

Švédové v neděli ukončili neúspěšnou sérii domácích týmů, které čekaly na zlato dlouhých 27 let od triumfu SSSR v Moskvě 1986.
Švédové v neděli ukončili neúspěšnou sérii domácích týmů, které čekaly na zlato dlouhých 27 let od triumfu SSSR v Moskvě 1986.
Kapitán Staffan Kronwall si na pohár pro mistry světa sáhl ze Švédů jako první.
S bilancí devíti zlatých, 19 stříbrných a 16 bronzových medailí jsou "Tři korunky" čtvrtou nejúspěšnější zemí v historii mistrovství světa a třetí co do počtu medailí.
Šťastní Švédové slaví s pohárem pro mistry světa, který na domácím ledě získali vůbec poprvé v historii.
Foto: Michal Eger
Reuters Sport Reuters, Sport, Michal Eger
20. 5. 2013 0:00
Podívejte se na galerii z posledního dne na světovém šampionátu v ledním hokeji, který rozhodl o tom, že titul získali domácí Švédové, stříbro patří Švýcarům a bronz získal tým USA.

Stockholm - Podívejte se na galerii z posledního dne na světovém šampionátu v ledním hokeji, který rozhodl o tom, že titul získali domácí Švédové, stříbro patří Švýcarům a bronz získal tým USA.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zadina z Detroitu bude hrát do poloviny listopadu v Třinci

Hokejový útočník Filip Zadina z Detroitu zahájí sezonu v Třinci. Oceláři se dohodli s vedením Red Wings na zapůjčení šestky draftu z roku 2018 před novým ročníkem NHL. Dvacetiletý odchovanec Pardubic bude v Třinci působit do poloviny listopadu, pak by se měly v zámoří rozběhnout přípravné kempy. V Třinci se Zadina setká s otcem Markem, který je asistentem trenéra Václava Varadi.

K Zadinově angažmá v Třinci výrazně pomohlo, že se sám hráč bude finančně spolupodílet na uhrazení vysoké pojistky. "I když děláme vše proto, aby se sezona rozjela v řádném termínu, nacházíme se v nejisté době. Bylo by velmi riskantní platit velké množství peněz za pojistku pro hráče NHL, když se může stát, že odehraje třeba jen tři utkání," řekl klubovému webu sportovní manažer Jan Peterek.

"Filip se nabídl, že se na té finanční zátěži bude sám podílet. Je to ohromné gesto, kterého si vážíme a ukazuje to, jak moc stojí o to si v Třinci zahrát," doplnil Peterek na adresu talentovaného střelce, který v NHL odehrál 37 zápasů a nasbíral 18 bodů za devět branek i přihrávek.

S Třincem už Zadina trénoval a nyní je jasné, že dres Ocelářů oblékne stejně jako v minulosti jeho otec, který má v jejich barvách na kontě 338 zápasů. "Pro mě to bylo jednoduché rozhodování. Třinec patří v Česku ke špičce. Myslím, že právě tady jsou ty nejlepší podmínky pro hokej v Česku," prohlásil Zadina.

Další zprávy