FOTO Nejlepší fanoušci na hokejovém šampionátu

FOTO Nejlepší fanoušci na hokejovém šampionátu
Letošní šampionát míří k návštěvnickému rekordu - tedy opačnému než v roce 2004 v Praze a Ostravě. Chodí rekordně málo lidí, zejména ve švédské části. Ale reportéři Reuters si dali práci a některé našli. Třeba tyto, kteří přihlíželi rekordnímu debaklu svého týmu (Německo prohrálo s Norskem 4:12)
Nejpopulárnějším suvenýrem, který je na prodej pro faoušky všech týmů, jsou brýle. Zde vidíte ruskou verzi...
A zde domácí, švédskou
Lotyši jezdí na každé mistrovství, ať je kdekoliv. Přijeli by nejspíš i do Afriky.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
14. 5. 2012 13:40
Že prý nejsou. Ale fotoreportéři Reuters je našli. Diváky na hokejovém mistrovství světa 2012
 

Právě se děje

před 41 minutami

Češi zájezdy do Řecka nestornují, zajímají se o cenu testů na covid i odběrná místa

Čeští turisté, kteří mají koupené zájezdy do Řecka, je podle cestovních kanceláří a agentur nemají zájem kvůli povinnému testování na covid-19 stornovat. Zjišťují podrobnosti o odběrných místech nebo cenách testů. Většina cestovních kanceláří zatím oficiální vyjádření ke stávající situaci nezveřejnila. Podle Asociace cestovních kanceláří ČR i Asociace českých cestovních kanceláří a agentur nemají klienti v tomto případě nárok na bezplatné zrušení pobytu. Test na covid-19 si musejí hradit na vlastní náklady. Storno poplatky se řídí jednotlivými smlouvami o zájezdu.

Například CK Čedok ale zavedla v reakci na povinné testování akci - na nově zakoupené zájezdy s odjezdem od 17. srpna poskytuje slevu na testy na koronaviru 1500 korun na osobu. Řekla to mluvčí Čedoku Eva Němečková. Lidem, kteří mají zájezd do Řecka koupený Čedok, podle ní zaslal seznam odběrných míst. Čedok podle Němečkové každý týden do Řecka vypraví zhruba 2000 klientů.

Ani klienti cestovní agentury Invia podle její mluvčí Andrey Řezníčkové nepožadují kvůli zavedení povinného testování zrušení svých zájezdů. Zajímají se o testování, mimo jiné, zda musí negativní test doložit i u dětí, řekla.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Tým záchranářů, který pomáhal v Bejrútu, se vrátil do Česka

Záchranářský tým, který minulý týden odletěl do Libanonu jako součást mezinárodní pomoci po výbuchu v Bejrútu, se v úterý vrátil do Česka. Odpoledne dosedlo na vojenské letiště v pražských Kbelích první z letadel, které přepravovalo tým českých hasičů a jejich vybavení. Druhé doletí později. V libanonské metropoli pomáhali záchranáři s hledáním lidí v troskách po výbuchu.

Hasiči nyní půjdou do čtrnáctidenní karantény kvůli pandemii nemoci covid-19.

Exploze v bejrútském přístavu si minulé úterý vyžádala nejméně 160 obětí na životech a na 6000 zraněných. Čtyři desítky českých specialistů byly vyslány na vyprošťování zavalených lidí minulou středu. Ve skupině byli i kynologové se psy, statik či lékař. Do pátrání po lidech byli nasazeni se zpožděním ve čtvrtek, a to kvůli průtahům ze strany libanonské armády. V pátrání po lidech v troskách pomáhaly vedle Čechů i další zahraniční týmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy