FOTO Nedvěd, Straka i Bonk. Tyto legendy už letos neuvidíme

Podívejte se na přehled českých hokejistů, kteří během nebo po konci minulé sezony ukončili aktivní kariéru
V letošní hokejové sezoně už na kluzištích neuvidíme řadu hvězd a legend českého hokeje, které v průběhu nebo po konci minulého ročníku ukončily svou kariéru. Většina z nich by přitom i přes pokročilejší věk mohla ještě pár let válet.
Nejvíc pocítili odchod hráčů do hokejového důchodu v Třinci. Po sezoně 2013/14 definitivně skončily hned tři velké persony Ocelářů, které se výrazně podepsaly mj. pod největší úspěch v historii klubu - titul z roku 2011.
Radek Bonk: Loučí se v 38 letech. V posledních čtyřech sezonách dělal ve slezském celku kapitána, zároveň patřil k tahounům ofenzivy. Trojka draftu roku 1994 se v NHL prosadila už v juniorském věku, nejvíc se mu dařilo v Ottawě. V roce 1996 získal zlato na MS, kromě následného Světového poháru však už v národním týmu dál nestartoval.
Václav Varaďa: Další mistr světa, dokonce dvojnásobný (2000 a 2005) končí ve stejném věku jako Bonk. Také Varaďa si udělal jméno nejprve v zámoří, kde si jeho buldočí zaruputilosti cenili především v Buffalu, několik let byl také Bonkovým spoluhráčem v Ottawě. Po návratu do Evropy prokazoval robustní útočník také své ofenzivní schopnosti. V poslední sezoně působil jako hrající asistent trenéra Kalouse. V trénování bude pokračovat i nadále.
Foto: Reuters
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
2. 8. 2014 8:00
Podívejte se na přehled českých hokejistů, kteří během nebo po konci minulé sezony ukončili aktivní kariéru.

Ze zlaté generace, která se zasloužila o velké hokejové úspěchy na přelomu tisíciletí, končí další a další hráči. Zároveň na odpočinek odcházejí i legendy jednotlivých klubů.

 

Právě se děje

před 46 minutami

ÚOHS povolil vstup francouzského investora do on-line supermarketu Rohlik.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil vstup francouzského investora Partech Partners SAS do společnosti Velká Pecka, která provozuje on-line supermarket Rohlik.cz. Úřad o tom informoval ve čtvrtek v tiskové zprávě.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti on-line maloobchodního prodeje potravinářského a nepotravinářského zboží denní potřeby," uvedl úřad ve zprávě. Francouzská společnost bude firmu kontrolovat společně s jejím většinovým majitelem Tomášem Čuprem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy