FOTO Mrázek, Gudas i Hertl. Takhle pojedou Češi na příští OH

Českou hokejovou reprezentaci čeká rychlá výměna generací, i na příští olympiádě ale bude hrát o medaili. Takhle bude podle nás vypadat složení týmu v  Pchjongčchangu!
JAKUB KOVÁŘ (29) - Záda může Mrázkovi krýt třeba Jakub Kovář. Bude mu těsně před třicítkou, a jestli se bude dál zlepšovat, nebudeme mít v Kontinentální hokejové lize lepšího gólmana.
MAREK MAZANEC (26) - I na tohohle kluka si ale budou muset trenéři příští čtyři roky dávat pozor. V zámoří roste ještě jeden talent, který by mohl pozicemi v brankovišti hodně zahýbat. Marek Mazanec bojuje o místo v týmu Predators tak důkladně, že byl na podzim vyhlášen nejlepším nováčkem měsíce.
JOSEF JANDAČ - Nový kouč hokejové reprezentace bude mít na pozici brankářů z čeho vybírat. Ano, teď se jako o nástupci Aloise Hadamczika mluví o Jandačovi. Pro reprezentaci by byl ideální, mluví za něj i dosud předvedená práce: Hru Sparty vypiloval k dokonalosti a zkušenosti má i s reprezentací: vždyť má jako asistent zlatou medaili z MS 2010!
JAROMÍR JÁGR - I Jaromír Jágr pojede do Pchjongčchangu. Už ne jako hráč, ale jako generální manažer týmu. Přece se své legendy hokejový svaz jen tak nevzdá, ne? Je ale otázkou, jestli svého nejlepšího útočníka v únoru 2018 pustí na tak dlouho pryč Kladno. Nikdo by se nedivil, kdyby Jágr v tu dobu ještě válel v extralize.
Foto: Reuters
Sport Adam Sušovský Sport, Adam Sušovský
21. 2. 2014 9:00
Je to spíš jen taková hra, ale zkusme se nad tím zamyslet. Hokejová reprezentace by na příští olympiádě klidně mohla hrát o medaili, kdyby vypadala třeba takhle.

Soči - Je to spíš jen taková hra, ale zkusme se nad tím zamyslet. Kolem hokeje v Česku vládne špatná nálada, ale ani po neúspěchu v Soči není nutně zapotřebí koukat na budoucnost skepticky.

Hokejová reprezentace by na příští olympiádě klidně mohla hrát o medaili, kdyby vypadala třeba takhle...

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Česká filharmonie kvůli nakaženým hráčům ruší koncerty s Shekuem Kannehem-Masonem

Kvůli koronaviru ruší Česká filharmonie tři koncerty plánované na 20. až 22. ledna v pražském Rudolfinu. Britský violoncellista Sheku Kanneh-Mason měl pod taktovkou Jakuba Hrůši zahrát Koncert pro violoncello a orchestr e moll Edwarda Elgara. Peníze za vstupné orchestr vrátí v plné výši. "Držitelé vstupenek budou kontaktováni zákaznickým servisem, popřípadě se na něj mohou sami obrátit," říká mluvčí orchestru Luděk Březina.

Na začátku týdne se u filharmonika, který se připravoval na pondělní koncert Komorního orchestru České filharmonie, objevilo potvrzení nemoci covid-19. To si vynutilo změnu programu. Ve středu přibyl další případ a orchestr se z preventivních důvodů rozhodl vystoupení zrušit. Ve středu přibylo v Česku 25 989 nově potvrzených případů koronaviru, zhruba o 2500 méně než v úterý, kdy byl nárůst rekordní za celou dobu epidemie.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Inflace v eurozóně stoupla na rekordních pět procent

Míra inflace v eurozóně v prosinci vystoupila na rekordních pět procent, zatímco v celé Evropské unii se dostala na 5,3 procenta. Ve čtvrtek to oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V Česku vzrostly ceny ještě více, inflace činila 5,4 procenta. Nejvíce k růstu cen opět přispěly energie, dražší ale byly například i služby.

O rok dříve, tedy v prosinci 2020, byla eurozóna ještě v deflaci minus 0,3 procenta. Míra inflace v Evropské unii před rokem činila 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Advokát soudu EU: Rakouské omezování přídavků na děti porušuje unijní právo

Rakouské omezování výše přídavků na děti žijící v cizině, které se týká mimo jiné tisíců Čechů, porušuje právo Evropské unie. K tomuto závěru ve čtvrtek dospěl generální advokát Soudního dvora EU, podle něhož by proto soudci měli vyhovět žalobě Evropské komise a nařídit Vídni zrušení této úpravy zavedené před třemi lety.

Cizinci pracující v Rakousku mají podle soudního poradce unijními předpisy zaručena stejná práva jako Rakušané. Pro soud není jeho stanovisko závazné, ve většině případů k němu však přihlíží. Konečný verdikt by měl padnout během několika měsíců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy