FOTO Lev zaťal drápy do Čerepovce a drama obrátil

I když si hráči Čerpovce Michala Birnera (v červeném) občas pořádně podali, byl to právě on, kdo svým gólem zápas rozhodl ve prospěch Lva.
Soustředění hráčů Lva Praha bylo velké. O účasti v play off teď rozhoduje každý zápas.
Jevgenij Ketov se do sítě Jakuba Štěpánkem trefil v 10. a 13. minutě a rázem to bylo 2:0 pro hostu z Ruska.
Jiří Novotný se snaží zastavit  pronikajícího Alexandera Fedosejeva.
Jakub Štěpánek a Michal Birner společně likvidují další atak Čerepovce.
Foto: Eduard Erben
Eduard Erben
28. 1. 2013 23:55
Prohlédněte si galerii z pondělního zápasu KHL mezi Lvem Praha a týmem Čerepovce.

Praha - Prohlédněte si galerii z pondělního zápasu KHL mezi Lvem Praha a týmem Čerepovce, který domácí otočili na konečných 5:4.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

Další zprávy