FOTO Jaromír Jágr a hokejové kluby jeho života

Nováček v dresu Devils Jaromír Jágr: Kterými kluby si prošel?
Pittsburgh Penguins (1990-2001): Hned v prvních dvou sezonách Jaromír pomohl klubu vyhrát Stanleyův pohár. Rok a půl po svém nástupu ještě nosil v peněžence fotku svého vzoru Maria Lemieuxe.
V sezóně 94/95 získal Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče NHL. Tuto cenu získával nepřetržitě ještě v letech 1997-2001. V sezóně 95/96 uhrál 149 bodů, což se ještě žádnému jinému Evropanovi v soutěži nepodařilo.
V roce 90/91 měl jako nováček kontrakt na 150 tisíc dolarů. V sezóně 92/93 už to bylo o sto tisíc víc. Odměny měly vzrůstající trend a v sezóně 1999/00 vydělával přes 10 milionů dolarů.
Washington Capitals (2001–2004): Pittsburgh Jaromíra vyměnil spolu s Františkem Kučerou a oba se stěhovali do Washingtonu, který v Jágra vkládal velká očekávání.
Foto: Reuters
Milan Kolář
24. 7. 2013 10:00
Náš nejlepší hokejista Jaromír Jágr má za sebou úspěšnou hokejovou kariéru. Pokud nepočítáme Rytíře Kladno, jichž je většinovým vlastníkem, působil Jágr profesionálně prozatím v sedmi klubech.

Praha - Jaromír Jágr má za sebou velmi úspěšnou sezónu, ve které se probojoval až do finále Stanley Cupu.

Pokud nepočítáme Rytíře Kladno, kde je navíc většinovým vlastníkem, byl tým Boston Bruins sedmým klubem, ve kterém slavný hokejista působil. New Jersey pak bude jeho osmým.

Připomeňte si všechny hokejové týmy slavné "68".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Při útoku v Somálsku zemřelo nejméně osm lidí, je mezi nimi premiérova poradkyně pro ženská práva

Nejméně osm lidí v sobotu zemřelo při sebevražedném útoku nedaleko prezidentského paláce v somálské metropoli Mogadišo, informovaly tiskové agentury s odvoláním na policii. Další jsou zraněni. K zodpovědnosti za explozi se přihlásilo radikální islamistické hnutí Šabáb, které je napojeno na teroristickou síť Al-Káida. Automobil napěchovaný výbušninami najel do osobních a nákladních vozů u kontrolního stanoviště, odkud vede cesta ke vstupu do prezidentského paláce, popsala agentura AP.

Přes toto kontrolní stanoviště jezdí prezident a premiér při cestách na letiště nebo z něj, podotkla AP. Mluvčí hnutí Šabáb později uvedl, že sebevražedný útočník cílil na konvoj aut, jenž mířil do paláce. Svědek agentuře Reuters popsal, že viděl sedm zničených automobilů a tři rikši. Celá křižovatka byla podle něj potřísněna krví.

Vládní mluvčí Mohamed Ibrahim Moalimuu oznámil, že mezi oběťmi je poradkyně premiéra pro záležitosti žen a lidských práv Hibaq Abukarová. "Byla jedním z pilířů premiérovy kanceláře v otázkách týkajících se žen," sdělil na Facebooku. Podle Reuters není jasné, zda Abukarová byla v době výbuchu v konvoji, nebo se ocitla poblíž exploze.

Podle policejního mluvčího Abdifataha Adama Hassana dalších devět lidí utrpělo zranění. Počet obětí by však mohl být vyšší, jelikož některé mrtvé a zraněné odnesli jejich příbuzní, uvedl Hassan. "Za výbuchem stojí Šabáb. Zabili osm lidí, včetně vojáka, matky a dvou dětí. Šabáb masakruje civilisty," dodal Hassan.

Radikální hnutí Šabáb, jenž chce svrhnout vládu a prosadit v Somálsku svůj přísný výklad islámského práva, provádí podobné útoky často.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

Další zprávy