FOTO To jsou Jágrovi noví spoluhráči, Hvězdy z Dallasu

FOTO To jsou Jágrovi noví spoluhráči, Hvězdy z Dallasu
Český hokejista Jaromír Jágr podepsal v noci na středu roční kontrakt s Dallasem Stars. Podívejte se ve fotogalerii Aktuálně.cz, s jakými spoluhráči si čtyřicetiletý český matador v příští sezoně zahraje.
Brankář. Jasnou jedničkou Dallasu je osmadvacetiletý finský gólman Kari Lehtonen, který v minulé sezoně odchytal 69 zápasů s úspěšností 92,2 procenta a průměrem 2,33 branky na zápas. Záda mu kryje mladý Američan Richard Bachman.
První centr. V středu Jágrovy formace by měl hrát Jamie Benn (na snímku vlevo), dvaadvacetiletý kanadský talent, který si zahrál i na letošním hokejovém šampionátu ve Švédsku a Finsku. V minulé sezoně nasbíral 63 kanadských bodů.
Lídr. Tahounem "Hvězd" byl ale v minulém ročníku Švéd Louie Eriksson, který si připsal v 82 utkáních 71 kanadských bodů, nejvíc z celého týmu (celkově byl v NHL 20. nejproduktivnější). Na konci sezony si zahrál i na MS v hokeji - na tomto snímku je v souboji s Jakubem Nakládalem.
Jakub Šafránek Reuters Jakub Šafránek, Reuters
4. 7. 2012 14:20
Přehled nových spoluhráčů Jaromíra Jágra, který po roce v Philadelphii Flyers přestoupil do Dallasu Stars.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 7 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy