FOTO Už 24 jmen! Tito Češi vyhráli slavný Stanley Cup

FOTO Už 24 jmen! Tito Češi vyhráli slavný Stanley Cup
MICHAEL FROLÍK...
... a  MICHAL ROZSÍVAL jsou dva nejčerstvější přírůstky do rodiny českých vítězů Stanley Cupu. Oba právě nyní slaví s Chicagem, které ve finále porazilo 4:2 na zápasy Boston. I v opačném případě by se radovali Češi, Jaromír Jágr s Davidem Krejčím ale nakonec zůstali na straně poražených.
Nejúspěšnějším českým hokejistou v bojích o Stanley Cup je legendární útočník z Českých Budějovic JAROSLAV POUZAR. Ten jako jediný u nás může hrdě tvrdit: Hrál jsem v jednom útoku s Waynem Gretzkym. Po jeho boku získal "Svatý grál" v letech 1984 a 85, bez legendy s číslem 99 na dresu pak v roce 1988.
Co do počtu prstenů za výhry ve Stanley Cupu, se Pouzarovi vyrovnává z českých hráčů pouze JIŘÍ HRDINA, ten ale vyhrál slavnou trofej ve dvou klubech - v Calgary v roce 1989 a poté dvakrát s Pittsburghem - v letech 1991 a 1992.
Foto: ČTK
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
25. 6. 2013 7:00
Podívejte se na galerii nejúspěšnějších českých hokejistů ve Stanley Cupu.

Praha - Už celkem 24 českých hokejistů může na svém prstu nosit minimálně jeden prstem pro vítěze Stanley Cupu, nejslavnější to sportovní trofeje světa.

Po letošním finále Chicago Blackhawks - Boston Bruins k nim přibyla další dvě jména. V dresu "Jestřábů" se radují útočník Michael Frolík a obránce Michal Rozsíval.

Nové vítěze jsme vám již nyní vyjmenovali. Schválně: trefíte jména zbylých dvaadvaceti? Svojí paměť a znalosti si můžete zkontrolovat, osvěžit a případně i rozšířit v naší galerii.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Norský hokejový obránce Holös se představí už na patnáctém mistrovství světa

Obránce Jonas Holös z Linköpingu nechybí v norské nominaci na hokejové mistrovství světa v Rize a představí se už na 15. světovém šampionátu v kariéře. Jediný současný norský zástupce v NHL útočník Mats Zuccarello hraje s Minnesotou play off. Kouč Petter Thoresen má v kádru ze Severní Ameriky dva hráče z nižší AHL.

Nominace hokejistů Norska na mistrovství světa v Rize (21. května - 6. června):

Brankáři: Henrik Holm (Stavanger), Jonas Arntzen (Örebro/Švéd.), Henrik Haukeland (Färjestad/Švéd.),

obránci: Max Krogdahl (Frisk Asker), Emil Lilleberg (Sparta Sarpsborg), Kristian Östby (Stavanger), Christian Bull (Krefeld/Něm.), Stefan Espeland (Salcburk/ICEHL), Ole Julian Björgvik Holm (Cleveland/AHL), Jonas Holös (Linköping/Švéd.), Christian Kasastul (AIK Stockholm/Švéd.), Erlend Lesund (Rögle/Švéd.),

útočníci: Magnus Brekke Henriksen, Tobias Lindström, Martin Röymark (všichni Valerenga Oslo), Ludvig Hoff, Tommy Kristiansen (oba Stavanger), Andreas Heier (Stjernen), Thomas Valkvae Olsen (Frisk Asker), Eirik Östrem Salsten (Storhamar), Michael Haga (Djurgaaden/Švéd.), Mats Rosseli Olsen (Frölunda/Švéd.), Sondre Olden (Sheffield/Brit.), Ken André Olimb (Düsseldorf/Něm.), Mathis Olimb (Wolfsburg/Něm.), Mathias Emilio Pettersen (Stockton/AHL), Samuel Solem (AIK Stockholm/Švéd.), Mathias Trettenes (Biel-Bienne/Švýc.).

před 1 hodinou

V kádru Běloruska pro MS je Šarangovič z New Jersey, Andrej Kosticyn chybí

Útočník Jegor Šarangovič z New Jersey je hlavní hvězdou sedmadvacetičlenné nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa. Vedle jediné posily z NHL jsou v kádru také tři naturalizovaní Kanaďané a dva Američané. Chybí útočník Andrej Kosticyn z Pardubic, který se v přípravě na šampionát zranil.

Nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa v Rize (21. května - 6. června):

Brankáři: Alexej Kolosov, Danny Taylor (oba Dinamo Minsk/KHL), Konstantin Šostak (Čerepovec/KHL),

obránci: Stěpan Falkovskij, Vladislav Jerjomenko, Ilja Solovjov, Ilja Šinkevič, Dmitrij Znacharenko (všichni Dinamo Minsk/KHL), Dmitrij Koronov, Jevgenij Lisovec (oba Ufa/KHL), Andrej Antonov (Junosť Minsk), Nick Bailen (Čeljabinsk/KHL), Kristian Chenkel (Kazaň/KHL),

útočníci: Arťom Děmkov, Francis Paré, Shane Prince (všichni Dinamo Minsk/KHL), Sergej Drozd, Stanislav Lopačuk, Michail Stefanovič (Junosť Minsk), German Něstěrov (Gomel), Andrej Bělevič (Nižnij Novgorod/KHL), Vladislav Kodola (Čerepovec/KHL), Nikita Komarov (Omsk/KHL), Sergej Kosticyn (Bratislava Capitals/ICEHL), Geoff Platt (Ufa/KHL), Jegor Šarangovič (New Jersey/KHL), Danila Klimovič (Zubři Minsk).

Další zprávy