FOTO Jágr a spol. Tihle Češi čekají v NHL na novou smlouvu

Kam nakonec zamíří Jaromír Jágr? To je už potřetí za sebou znovu ostře sledovaná událost na trhu volných hráčů, který se v NHL dnes otevírá. Vedle Jágra ovšem na smlouvu v nejslavnější soutěži čeká dalších jedenáct Čechů. Podívejte se, kteří to jsou.
JAROMÍR JÁGR (41 let) bude na trhu hráčů poutat největší, a to nejen českou, pozornost. Česká legenda má za sebou další výbornou sezonu v NHL, která skončila až porážkou ve finále Stanley Cupu. Přestože v play off nedal jediný gól, bude o něj velký zájem. Mluví se o Rangers, Bostonu, Philadelphii a Montrealu. Největším favoritem jsou teď díky místa pod platovým stropem Rangers, ale všichni Jágra známe: Kdo z nás by si loni touhle dobou pomyslí, že podepíše smlouvu na 4,55 milionu dolarů v Dallasu?
MAREK ŽIDLICKÝ (36 let) nemá v NHL smlouvu a moc ho neznepokojuje ani to, že se jednání o novém kontraktu s New Jersey táhnou už od konce dubna. GM Lou Lamoriello totiž ctí zásadu, že nové smlouvy podepisuje zásadně až po sezoně a Židlický s tím, že by příští rok hrál někde jinde vůbec nepočítá. V posledních třech letech Židlický v NHL vydělával 4 miliony dolarů ročně.
VÁCLAV PROSPAL (38 let)  už čtyři roky pravidelně podepisuje nový jednoletý kontrakt. V dresu Columbusu se mu ale v posledních letech dařilo a nebylo by vůbec žádným překvapením, kdyby u Kabátníků pokračoval i příští rok. V loňské výlukou zkrácené sezoně Prospal nevynechal jediný zápas a nasbíral 30 kanadských bodů. Měl smlouvu na 2,5 milionu dolarů.
MILAN HEJDUK (37 let) v NHL na jaře překonal metu 1000 odehraných utkání a prohlásil, že v létě ukončí kariéru. Mnohem víc než zraněná kolena ho v Coloradu trápil kouč Joe Sacco, pod jehož vedením nejprve přišel o kapitánské céčko a propadal se sestavou. V Coloradu ale nyní nastávají velké změny, manažerem klubu se stává bývalý Hejdukův spoluhráč Joe Sakic a trenérské žezlo převezme bývalý vynikající gólman Patrick Roy. A Hejduk? Ten dostal chuť si kariéru prodloužit. Loni měl smlouvu na rovné 2 miliony dolarů.
Foto: ČTK
Adam Sušovský Adam Sušovský
5. 7. 2013 7:10
V NHL se dnes otevírá trh s volnými hráči. Podívejte se, kteří Češi vedle Jaromíra Jágra čekají na kontrakt v nejslavnější soutěži na světě.

Praha - V NHL se dnes otevírá trh s volnými hráči a hokejoví fanoušci, budou s napětím sledovat, kde nakonec podepíše novou smlouvu Jaromír Jágr.

Jágr ale není zdaleka jediným Čechem, který bude na trhu volných hráčů bojovat o nový kontrakt. Na další šanci čeká dalších jedenáct hokejistů.

Na smlouvu stále čekají takoví hráči, jako Marek Židlický, Tomáš Kaberle, Milan Hejduk nebo Václav Prospal. Trh je ale šance také pro hráče jako Jakub Klepiš nebo Rostislav Olesz.

Podívejte se v naší fotogalerii na přehled všech Čechů, kteří čekají na smlouvu v NHL.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy