FOTO Jágr a spol. Tihle Češi čekají v NHL na novou smlouvu

Kam nakonec zamíří Jaromír Jágr? To je už potřetí za sebou znovu ostře sledovaná událost na trhu volných hráčů, který se v NHL dnes otevírá. Vedle Jágra ovšem na smlouvu v nejslavnější soutěži čeká dalších jedenáct Čechů. Podívejte se, kteří to jsou.
JAROMÍR JÁGR (41 let) bude na trhu hráčů poutat největší, a to nejen českou, pozornost. Česká legenda má za sebou další výbornou sezonu v NHL, která skončila až porážkou ve finále Stanley Cupu. Přestože v play off nedal jediný gól, bude o něj velký zájem. Mluví se o Rangers, Bostonu, Philadelphii a Montrealu. Největším favoritem jsou teď díky místa pod platovým stropem Rangers, ale všichni Jágra známe: Kdo z nás by si loni touhle dobou pomyslí, že podepíše smlouvu na 4,55 milionu dolarů v Dallasu?
MAREK ŽIDLICKÝ (36 let) nemá v NHL smlouvu a moc ho neznepokojuje ani to, že se jednání o novém kontraktu s New Jersey táhnou už od konce dubna. GM Lou Lamoriello totiž ctí zásadu, že nové smlouvy podepisuje zásadně až po sezoně a Židlický s tím, že by příští rok hrál někde jinde vůbec nepočítá. V posledních třech letech Židlický v NHL vydělával 4 miliony dolarů ročně.
VÁCLAV PROSPAL (38 let)  už čtyři roky pravidelně podepisuje nový jednoletý kontrakt. V dresu Columbusu se mu ale v posledních letech dařilo a nebylo by vůbec žádným překvapením, kdyby u Kabátníků pokračoval i příští rok. V loňské výlukou zkrácené sezoně Prospal nevynechal jediný zápas a nasbíral 30 kanadských bodů. Měl smlouvu na 2,5 milionu dolarů.
MILAN HEJDUK (37 let) v NHL na jaře překonal metu 1000 odehraných utkání a prohlásil, že v létě ukončí kariéru. Mnohem víc než zraněná kolena ho v Coloradu trápil kouč Joe Sacco, pod jehož vedením nejprve přišel o kapitánské céčko a propadal se sestavou. V Coloradu ale nyní nastávají velké změny, manažerem klubu se stává bývalý Hejdukův spoluhráč Joe Sakic a trenérské žezlo převezme bývalý vynikající gólman Patrick Roy. A Hejduk? Ten dostal chuť si kariéru prodloužit. Loni měl smlouvu na rovné 2 miliony dolarů.
Foto: ČTK
Adam Sušovský Adam Sušovský
5. 7. 2013 7:10
V NHL se dnes otevírá trh s volnými hráči. Podívejte se, kteří Češi vedle Jaromíra Jágra čekají na kontrakt v nejslavnější soutěži na světě.

Praha - V NHL se dnes otevírá trh s volnými hráči a hokejoví fanoušci, budou s napětím sledovat, kde nakonec podepíše novou smlouvu Jaromír Jágr.

Jágr ale není zdaleka jediným Čechem, který bude na trhu volných hráčů bojovat o nový kontrakt. Na další šanci čeká dalších jedenáct hokejistů.

Na smlouvu stále čekají takoví hráči, jako Marek Židlický, Tomáš Kaberle, Milan Hejduk nebo Václav Prospal. Trh je ale šance také pro hráče jako Jakub Klepiš nebo Rostislav Olesz.

Podívejte se v naší fotogalerii na přehled všech Čechů, kteří čekají na smlouvu v NHL.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Komunisté chtějí jednat s lídry ANO o toleranční smlouvě ještě v úterý. Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa lze očekávat její vypovězení

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

EPH podnikatele Křetínského postaví v Německu 50 větrných elektráren

EPH podnikatele Křetínského postaví v Německu 50 větrných elektráren s celkovým výkonem 300 MW. Dodavatelem technologie bude GE Renewable Energy.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 22 minutami

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků, kteří posílí stávající americký kontingent 35 tisíc mužů a žen ve zbrani. Při úterní návštěvě Německa to oznámil americký ministr obrany Lloyd Austin. Zvýšení počtu vojáků označila Austinova německá kolegyně Annegret Krampová-Karrenbauerová za symbol přátelství. Administrativa bývalého republikánského prezidenta Donalda Trumpa chtěla počet amerických vojáků v Německu snížit asi o třetinu, nový demokratický prezident Joe Biden ale stahování pozastavil.

"USA stahování vojsk z Německa neplánují," řekl Austin s tím, že počet amerických vojáků se naopak zvýší. Němečtí novináři na tiskové konferenci označili zprávu jako překvapivou, protože po Bidenově ohlášeném plánu vojáky z Německa nestahovat bude jejich počet naopak ještě navýšen. Oznámení přišlo navíc v době, kdy Rusko posiluje své vojenské kapacity u hranic s Ukrajinou.

"Je to symbol upřímného přátelství," řekla Krampová-Karrenbauerová s tím, že věří, že noví vojáci i jejich rodiny naleznou v Německu druhý domov. Austinovi poděkovala, že do země přijel i přes složitou epidemickou situaci. "I já doufám, že budu moci brzy využít pozvání do USA," dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy