FOTO Eliáš, Havlát, Kubina. Češi z NHL, co nemají kde hrát

FOTO Eliáš, Havlát, Kubina. Češi z NHL, co nemají kde hrát
V zámořské NHL v uplynulé sezoně působilo rovných 43 českých hokejistů. Během současné výluky si většina z nich našla angažmá v Evropě, ti mladší pak na farmách zámořských celků. Nicméně stále ještě zbývá 16 zkušenějších českých hokejistů, kteří jsou bez náhradního angažmá. Podívte se na jejich přehled ve fotogalerii Aktuálně.cz
Patrik Eliáš je nejžhavější české jméno na trhu volných hráčů během výluky NHL. V minulé sezoně táhl New Jersey Devils, během výluky by mohl posílit pražskou Spartu, která se o jeho služby eminentně zajímá. Během poslední výluky hrál třebíčský rodák za Znojmo a Magnitogorsk. Podle informací Aktuálně.cz má v současnosti čtyři nabídky, z extraligy i KHL, žádnou ale nechce přijmout hned, hrát chce začít nejdřív v půlce listopadu.
Pavel Kubina, který měl na konci minulé sezony potíže protlačit se do sestavy Philadelphie, už posílil Vítkovice, ale na první start teprve čeká. Kubina hrál za moravský klub již při poslední výluce a při té příležitosti si i vysloužil patnáctizápasový distanc za znevážení soutěže. Ten si právě odpykává.
Z Nashvillu by podle dostupných informací měl do Zlína zamířit rychlík Martin Erat. V tomto extraligovém celku působil i při poslední výluce NHL.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, CPA - Eduard Erben, sport
20. 11. 2012 13:48
Podívejte se na české hokejisty, kteří působí v NHL, ale během výluky si ještě nenašli přechodné angažmá v Evropě.

Praha - Výluka zámořské NHL nekončí. Řada českých hráčů tak ještě zamíří do Evropy. Podívejte se na hokejisty z Čech, kteří si dosud nenašli angažmá.

 

Právě se děje

Další zprávy