Debakl juniorských hokejistů: Sedm kulí jako v Sarajevu

Prohlédněte si fotografie ze čtvrtfinále MS do 20 let, v němž Američané deklasovali české juniory 7:0.
Skóre zápasu otevřeli v šesté minutě. Sklenička přišel o puk, Boeser přihrál Schmaltzovi, který projel mezi bránícími hráči a bekhendem překonal Vaněčka.
V 15. minutě tým USA znovu udeřil. Rašnerovi se nepodařilo vyhodit puk a po následné akci dorážel úspěšně Dvorak.
Brankář Vitek Vaněček po dvaceti minutách hry přenechal místo Aleši Stezkovi, jenž se dostal do branky na turnaji poprvé.
Češi byli aktivní, ale Smejkal šanci neproměnil a Američané ve 25. minutě zvýšili na 3:0. Díky Borgenovi se udrželi v útočném pásmu, Matthews dostal prostor mezi kruhy a střelou k levé tyči překonal Stezku. Americký útočník se znovu prosadil v polovině utkání.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
2. 1. 2016 22:30
Prohlédněte si fotografie ze čtvrtfinále MS do 20 let, v němž Američané deklasovali české juniory 7:0.

Více o hokejové MS juniorů do 20 let

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy