Hertl, Zaťovič i Jágr. Tohle je český tým pro MS v Minsku

Tohle je český tým, který chce po dvou letech Česku znovu přivézt medaili z MS. Bude v Minsku úspěšný?
Přehled českého týmu začneme u brankářů. Složení gólmanské trojky oznámil Růžička už před začátkem přípravy na MS, kdy prohlásil, že z NHL nebude povolávat žádného českého brankáře.
Roli české trojky bude na šampionátu plnit litvínovský Pavel Francouz. V přípravě sice vychytal nulu proti Norsku, ale jinak šanci mezi třemi tyčemi nedostal.
O roli jedničky se poperou Alexandr Salák (Petrohrad/KHL) a Jakub Kovář (Jekatěrinburg/KHL). První z nich odchytal během přípravy čtyři duely, vychytal dvě vítězství a pustil celkem osm branek. Výrazně se podílel na výhře nad Švédskem v rámci Švédských her, na druhou stranu ale v nájezdech proti Finsku ani jednou neuspěl.
Jakub Kovář, který si zachytal i na olympiádě v Soči, odehrál stejný počet duelů a pustil také osm branek. Výrazně mu ovšem statistiky pokazilo utkání s Ruskem, kde pustil šest gólů. Jinak totiž vychytal tři vítězství, včetně výhry 2:1 nad Švýcarskem.
Foto: ČTK
Sport Sport
4. 5. 2014 21:22
Podívejte se v obrazovém přehledu na sestavu českého týmu, která bude hrát na MS v Minsku.
 

Právě se děje

před 7 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Export zbraní z ČR loni stoupl na až na 18 miliard korun, tvrdí zbrojaři

Export zbraní a vojenského materiálu z České republiky loni vzrostl podle odhadu Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu na 17 až 18 miliard korun. Její prezident Jiří Hynek to řekl na středečním zasedání sněmovního výboru pro obranu. V roce 2018 export zbraní a vojenského materiálu činil 14 miliard korun, o rok dříve 15,1 miliardy. Oficiální čísla za loňský rok budou známa zhruba v polovině roku. Pokud by se odhad potvrdil, šlo by o jeden z nejlepších výsledků za poslední roky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy