Dosud neznámé fotky z Nagana. Komentuje kapitán Růžička

Přesně před 15 lety začali Češi zápasem s Finskem jízdu za zlatou medailí z finále století v Naganu. Požádali jsme kapitána týmu Vladimíra Růžičku, aby pro vás okomentoval fotografie z tehdejší doby. Některé z nich uvidíte vůbec poprvé.
Zlatou partu, která do Nagana odjížděla jako outsider, vedl kapitán Vladimír Růžička. Ukázali jsme mu fotografie našeho fotoreportéra Eduarda Erbena - některé jsou k vidění vůbec poprvé, jak uvidíte na dalších snímcích - a požádali ho, aby popsal, co mu utkvělo v hlavě. Tak si s Vladimírem Růžičkou připomeňte nejkrásnější momenty historie českého hokeje.
Na začátek se podívejte na dvě fotografie, které jste ještě nikdy nemohli vidět. Ani Vladimír Růžička ne. Zachycují atmosféru v letadle při cestě domů z Nagana. Náš fotograf Eda Erben byl na palubě vládního speciálu, který zlaté hokejisty 22. února 1998 přepravoval do Prahy... V dobrém rozmaru Martin Procházka (znáte ho ze Star Dance) a Pavel Patera (znáte ho z Kladna).
Autor těchto snímků se zapřisáhl, že co se dělo na palubě letadla, nikdy nikdo z jeho fotek neuvidí. Pro čtenáře Aktuálně.cz udělal dvě výjimky - na té druhé vidíte obránce Jaroslava Špačka a útočníka Martina Straku. Straka později prozradil, že na palubě "proti sobě" popíjely dva týmy: tým odchovanců Plzně a tým odchovanců Kladna. Kdo vyhrál, to už si nikdo nepamatuje.
Ale pojďme už do Nagana a ke komentářům Vladimíra Růžičky. "Největší zásluhu na tom (Naganu - pozn. red.) má stejně Ivan Hlinka. Je nefér, že tady u toho teď nemůže být, když už si to připomínáme," řekl Růžička. Asi to víte, ale Ivan Hlinka zahynul několik let po naganském vítězství při autonehodě.
Foto: Eduard Erben
Adam Sušovský Adam Sušovský, Eduard Erben
13. 2. 2013 9:00
Vladimír Růžička, kapitán zlatého týmu v Naganu, si prohlížel fotografie Aktuálně.cz. Dnes je to přesně patnáct let, co Češi začali zápasem s Finskem jízdu za zlatou medailí z turnaje století.

Praha - Přesně před patnácti lety začal hokejový turnaj století v Naganu. Turnaj, který se zlatým písmem navždy zapsal do historie českého hokeje.

Fotografie našeho fotografa Edy Erbena jsme ukázali Vladimíru Růžičkovi, kapitánovi tehdejší zlaté party.

Podívejte se na netradiční galerii, kterou doplňují jeho pocity po patnácti letech.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy