Extraligu přerušili, tenistky mají smůlu. Tak koronavir ochromil český sport

Sport Sport
Aktualizováno 11. 3. 2020 18:08
Podívejte se, kterých sportovních akcí se dotkne úterní státní zákaz pořádání akcí nad 100 návštěvníků.

Hokej

O2 arena
O2 arena | Foto: Milan Kammermayer

Hokejové extraliga se po počátečních zmatcích nakonec rozhodla play off přerušit až do konce března. Pokud bude v tu chvíli situace příznivá, odehraje se play off ve zkrácené podobě: Předkolo rozhodnou třetí zápasy, od čtvrtfinále dál se budou hrát série na tři vítězné duely. 

Vzhledem k tomu, že EBEL liga své zápasy zrušila, sezona už skončila Znojmu. Jak se bude hrát play off první ligy zatím není jasné. 

Koronavirus se ale dotkne i reprezentace, svaz už přerušil prodej lístků na zápasy reprezentace proti Rakousku (8. a 10. dubna ve Znojmě) a nejistý je i osud Českých hokejových her v Brně, které jsou na programu od 30. dubna do 3. května.

"Pokud bude mistrovství světa, jde všechno podle plánu. Tím rozumím akce, které vydělávají peníze a které jsou pod smlouvou s naším marketingovým partnerem. Pokud by mistrovství světa nebylo, je otázka, zda má sportovně smysl se připravovat. Na druhou stranu jsou tu různé závazky, které musíme a chceme plnit," řekl svazový sekretář Martin Urban.

 

Právě se děje

před 60 minutami

Svaz průmyslu: Velké firmy mají zájem o očkování zaměstnanců, doufají v rychlejší návrat do normálu

Většina velkých firem má zájem o očkování zaměstnanců proti covidu-19 podnikovými lékaři. Vyplývá to z rychlého šetření Svazu průmyslu a dopravy ČR, který ve čtvrtek představil jeho viceprezident Jan Rafaj. Podle odhadů svazu průmyslu by závodní lékaři a poskytovatelé zdravotní péče ve velkých firmách mohli naoočkovat až 1,2 milionu zaměstnanců. 

Své zaměstnance chtějí některé firmy k očkování i motivovat. Pracovníkům hodlají například proplácet dobu, kterou budou muset strávit očkováním. Podniky si od očkování slibují nejen výrazné snížení nemocnosti, ale i rychlejší návrat k normálnímu životu, upozornil Rafaj. Svaz průmyslu už minulý týden pomohl prosadit, že v druhé vlně očkování od května smí pomoct s vakcinací i firmy a jejich lékaři. Teď navrhuje, aby už při registraci k očkování mohli lidé zaškrtnout, že se chtějí nechat očkovat právě u svého zaměstnavatele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy