Extraligu přerušili, tenistky mají smůlu. Tak koronavir ochromil český sport

Sport Sport
Aktualizováno 11. 3. 2020 18:08
Podívejte se, kterých sportovních akcí se dotkne úterní státní zákaz pořádání akcí nad 100 návštěvníků.

Hokej

O2 arena
O2 arena | Foto: Milan Kammermayer

Hokejové extraliga se po počátečních zmatcích nakonec rozhodla play off přerušit až do konce března. Pokud bude v tu chvíli situace příznivá, odehraje se play off ve zkrácené podobě: Předkolo rozhodnou třetí zápasy, od čtvrtfinále dál se budou hrát série na tři vítězné duely. 

Vzhledem k tomu, že EBEL liga své zápasy zrušila, sezona už skončila Znojmu. Jak se bude hrát play off první ligy zatím není jasné. 

Koronavirus se ale dotkne i reprezentace, svaz už přerušil prodej lístků na zápasy reprezentace proti Rakousku (8. a 10. dubna ve Znojmě) a nejistý je i osud Českých hokejových her v Brně, které jsou na programu od 30. dubna do 3. května.

"Pokud bude mistrovství světa, jde všechno podle plánu. Tím rozumím akce, které vydělávají peníze a které jsou pod smlouvou s naším marketingovým partnerem. Pokud by mistrovství světa nebylo, je otázka, zda má sportovně smysl se připravovat. Na druhou stranu jsou tu různé závazky, které musíme a chceme plnit," řekl svazový sekretář Martin Urban.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy