Flyers vedli 2:0, přesto Winter Classic vyhráli Rangers

3. 1. 2012 0:08
Philadelphia - New York Rangers 2:3
Brad Richards střílí vítěznou branku utkání
Brad Richards střílí vítěznou branku utkání | Foto: Reuters

Praha - Hokejisté Philadelphie podlehli v letošním Winter Classic na baseballovém stadionu místních Phillies New Yorku Rangers 2:3, přestože vedli už 2:0.

Rangers si tak upevnili vedení v tabulce Východní divize, Philadelphia zůstává nadále čtvrtá.

Český útočník Jaromír Jágr strávil většinu utkání jen na střídačce, zřejmě kvůli zranění.

Plekanec se na tréninku popral se spoluhráčem

Hráči i téměř 47 tisíc diváků v Citizens Bank Parku si na očekávaný souboj muselo počkat o dvě hodiny déle, neboť start utkání byl kvůli slunnému počasí posunut na třetí hodinu odpolední (21:00 SEČ).

Jaromír Jágr odehrál necelou polovinu zápasu
Jaromír Jágr odehrál necelou polovinu zápasu | Foto: Reuters

Více než zpoždění však publiku musela vadit nezáživná první třetina, která přinesla jen několik málo zajímavých situací.

Největší šanci úvodní dvacetiminutovky neproměnil Jágr, když po přiťuknutí od Girouxe a projetí mezi dvěma obránci selhal tváří v tvář brankáři Lundqvistovi.

O chvíli později zamířil český forvard do kabiny a ve druhé části už naskočil na led jen dvakrát.

Nejdelší čekání na úvodní branku v historii Winter Classic ukončil ve 33. minutě svou premiérovou trefou v NHL Schenn a o dvě minuty později jej napodobil Giroux.

Dvoubrankové vedení však domácím vydrželo pouhou půlminutu, vzápěti totiž snížil Rupp. Tentýž hráč pak zkraje třetí třetiny vyrovnal a o několik okamžiků později dokonal obrat Richards.

Flyers byli po většinu zápasu aktivnější a měli několik šancí na vyrovnání i při závěrečném náporu. Jenže kýžený třetí gól nepřineslo ani Brierovo trestné střílení nařízené 19 sekund před koncem za zalehnutí kotouče v brankovišti.

Zápas NHL Winter Classic pod otevřeným nebem:

Philadelphia - New York Rangers 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky:
33. B. Schenn, 35. C. Giroux - 35. a 43. Rupp, 46. B. Richards. Střely na branku: 35:33. Diváci: 46.967.