Vítězem kanadského bodování se stal Švéd Sedin
Hokejisté Flyers postoupili do play off v hodině dvanácté
Hokejisté Flyers postoupili do play off v hodině dvanácté | Foto: Reuters

Praha - Hokejisté Philadelphie Flyers udolali v nervydrásající koncovce New York Rangers, a jsou tak posledním postupujícím týmem do bojů o Stanley Cup.

V přímé bitvě o poslední, osmé místo ve Východní konferenci vyhráli 2:1 na samostatné nájezdy.

New York Rangers si v NHL udržel šanci playoff
Eliáš podpořil dvěma góly jednoznačné vítězství Devils

Pro oba týmy byl zápas jakýmsi předkolem play off. Kdo vyhraje, postoupí. Oba týmy měly stejně bodů a jen vítězství jim zajistilo postup a zároveň vyzvání druhého týmu konference - New Jersey.

O postupujícím musely netradičně rozhodnout nájezdy

Do utkání vstoupili lépe Rangers, když už ve 4. minutě Jody Shelley tečoval střelu Michala Rozsívala a dostal hosty do vedení. Hubený náskok hájili Jezdci až do 47. minuty, v níž v přesilovce vyrovnal Matt Carle.

Martin Straka (vlevo) neuspěl proti brankáři Philadelphie Flyers Robertu Escheovi v první třetině utkání v Madison Square Garden | Foto: Reuters

Oba týmy se pak soustředily na obranu, a tak o vítězi nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení.

"Netradičně" pak o postupujícím musely rozhodnout samostatné nájezdy. Hned v tom prvním uspěl útočník Flyers Daniel Briere, ve druhé sérii pak za Rangers vyrovnal P.A. Parenteau.

Rozhodující gól letců dal ve třetí sérii Claude Giroux, zkušený finský útočník Olli Jokinen totiž brankáře Briana Bouchera nepřekonal.

Je těžké překonat zklamání, které teď cítíme

Flyers tak přeci jen těsně uhájili svůj náskok z posledních kol. "Myslím, že naši hráči předvedli fantastický výkon. Celých 65 minut poctivě makali a dělali všechno pro to, aby nakonec dovedli zápas k vítězství," uvedl trenér letců Peter Laviolette.

Henrik Lundqvist (vlevo) oslavuje se spoluhráčem Marcem Staalem po vítězství nad Tampa Bay Lightning. | Foto: Reuters

O převaze Flyers rozhodl i počet střel, domácí tým v nich vyhrál v poměru 47:25. "Byl to vypjatý duel. Hráči nechali na ledě úplně všechno a byli za to nakonec odměněni," dodal Laviolette.

Rangers naopak vynikající finiš základní části do úspěšného konce nedotáhli. "Prohráli jsme a moc nás to štve. Je škoda, že jsme neudrželi vedení 1:0 a nepřidali druhý gól. Je těžké překonat zklamání, které teď cítíme," řekl obránce Marc Staal.

Philadelphia se tak o skóre dostala před Montreal a ve čtvrtfinále konference se utká s New Jersey. V dalších sériích Východní konference se utká Washington s Montrealem, Buffalo s Bostonem a Pittsburgh s Ottawou.

Vítězství v Západní konferenci si zajistilo San Jose. Jeho rival z Chicaga totiž v prodloužení podlehl Detroitu. San Jose tak vyzve Colorado, Chicago změří síly s Nashvillem, Vancouver s Los Angeles a Phoenix s Detroitem.

Výsledky:

Washington - Boston 3:4 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 3. Sjomin, 16. Belanger, 50. Knuble - 6. a 15. Ryder, 56. Sturm (Krejčí), rozhodující sam. nájezd Krejčí. Střely na branku: 37:38.

Chicago - Detroit 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 15. Bolland, 51. Fraser - 26. Eaves, 48. Holmström, 64. Stuart. Střely na branku: 29:21. Diváci: 22.428.

Philadelphia - NY Rangers 2:1 po sam. náj. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 47. Carle, rozh. nájezd Giroux - 4. Shelley (Rozsíval). Střely na branku: 47:25. Diváci: 19.889.

Colorado - Los Angeles 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 10. Stoa (Hejduk) - 56. Stoll, 62. Brown. Střely na branku: 32:33. Diváci: 15.674.

Anaheim - Edmonton 7:2 (3:1, 1:0, 3:1)
Branky: 3. a 50. Carter, 3. Eminger, 14. Beleskey, 21. Selänne, 52. Parros, 57. Chipchura - 9. Comrie, 43. Whitney. Střely na branku: 45:31. Diváci: 16.392.

New Jersey - Buffalo 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 27. Zajac, 60. Langenbrunner - 22. Vanek. Střely na branku: 34:23. Diváci: 17.625.

NY Islanders - Pittsburgh 5:6 v prodl. (1:3, 1:2, 3:0 - 0:1)
Branky: 20. a 56. Tavares, 22. Moulson, 45. Okposo, 45. Sim - 4. a 32. Malkin, 18. a 21. Crosby, 7. Godard, 65. Leopold. Střely na branku: 38:37. Diváci: 16.250.

Florida - Tampa Bay 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky: 3. Olesz (Dvořák) - 9. Tanguay, 11. Lecavalier, 60. Stamkos. Střely na branku: 31:31. Diváci: 15.884.

12. Dallas 82 37 14 31 237:254 88
13. Minnesota 82 38 8 36 219:246 84
14. Columbus 82 32 15 35 216:259 79
15. Edmonton 82 27 8 47 214:284 62

Poznámka: Tým označený "p" vyhrál základní část, "z" značí vítězství v konferenci, "y" prvenství v divizi a "x" účast v play off. Na prvních třech místech jsou vítězové divizí.