Florida ukázala nové logo i dresy. Jágr a spol. vzdají hold armádě

Daniel Poláček Daniel Poláček
3. 6. 2016 12:46
Florida Panthers bude od nastávající sezony hokejové NHL používat nové logo a s ním i dresy. Image výrazně mění poprvé od svého vzniku v roce 1993. Tvůrci loga našli inspiraci u 101. výsadkové divize USA, kde sloužil současný majitel klubu Vincent Viola. Dominantního orla pochopitelně nahradil panter.
Takhle vypadají nové dresy Floridy Panthers.
Takhle vypadají nové dresy Floridy Panthers. | Foto: ČTK

Praha - Florida Panthers bude od nastávající sezony hokejové NHL používat nové logo a s ním i dresy. Image výrazně mění poprvé od svého vzniku v roce 1993.

Slavnostní odhalení v noci na dnešek sledovali floridští fanoušci v domácím stánku BB&T Center. Po relativně dlouhém a nepříliš záživném úvodu se přítomní konečně dočkali toho, kvůli čemu přišli. Avšak když klub odhalil nové logo a dresy, překvapil málokoho. Pozorní diváci věděli o změně předem z uniklých zpráv.

Inspirace armádou

Tvůrci loga našli inspiraci u 101. výsadkové divize USA, kde sloužil současný majitel klubu Vincent Viola. Dominantního orla pochopitelně nahradil panter.

Vojenský styl tak není překvapivý, zvlášť když armádou prošli také prezident Floridy Matt Caldwell a asistent generálního manažera Eric Joyce.

"Myslím, že armáda Spojených států nám dala nejen velkou část našeho hodnotového systému, ale také příležitost tady vůbec být," řekl majitelův syn John Viola, jenž s firmou Reebok úzce spolupracoval při vytváření dresů. "Myšlenka, že patříte k něčemu většímu, se ve světě, kde snadno můžete být sami sebou, často ztrácí."

Nové uniformy Panthers trochu připomínají ty montréalské, byť horizontální pruh se táhne pouze k boční straně a na zadní části už není. Americký tým rovněž představil alternativní logo, na němž se kromě pantera a nášivky klubu vyjímá vlajka státu Florida.

Jágr nedorazil, Dvořák ano

Při představování nové image chyběl Jaromír Jágr, největší hvězda mužstva, ale ukázal se jiný Čech – bývalý tahoun Radek Dvorák. Dále nechyběli hokejisté ze současného kádru, třeba  Aaron Ekblad a Vincent Trocheck.

Právě oni symbolizují nastupující generaci, která má dřívějšímu otloukánkovi ligy zajistit premiérový Stanley Cup

"Je na čase začít znovu, s novým logem, novou vizáží," pronesl 22letý Trocheck. "Máme docela svěží a mladý tým, takže nastala ideální doba na změnu loga. Je pěkné, vážně prima. Zároveň říká, že to myslíme vážně. Doufáme, že se nám podaří velké věci."

Stará, celkově nepříliš úspěšná éra je pryč. Staré logo ji v lehce pozměněné podobě bude připomínat pouze na helmách hráčů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy