Fleischmann skóroval proti Pavelcovi a jeho Chicago ukončilo sérii porážek

Aktualizováno 19. 3. 2016 9:52
Útočník Tomáš Fleischmann přispěl v pátečním utkání NHL jedním gólem k vítězství hokejistů Chicaga 4:0 nad Winnipegem. U první branky si připsal asistenci obránce Michal Rozsíval. V brance poražených inkasoval čtyřikrát Ondřej Pavelec.
Tomáš Fleischmann skóruje za ležícího Ondřeje Pavelce.
Tomáš Fleischmann skóruje za ležícího Ondřeje Pavelce. | Foto: Reuters

New York – Útočník Tomáš Fleischmann přispěl v pátečním utkání NHL jedním gólem k vítězství hokejistů Chicaga 4:0 nad Winnipegem. U první branky si připsal asistenci obránce Michal Rozsíval. V brance poražených inkasoval čtyřikrát Ondřej Paveleckterý si jinak připsal 32 úspěšných zásahů.

Bezgólový stav vydržel v Chicagu až do 37. minuty, v níž po Rozsívalově přihrávce skóroval Patrick Kane. Ještě před druhou přestávkou zvýšil Marián Hossa a po ní se trefil Andrew Ladd, který byl ještě před měsícem kapitánem Winnipegu. Gólový účet zápasu uzavřel po pěkně bekhendové kličce Fleischmann.

"Do konce druhé třetiny to byl vyrovnaný zápas. Pavelec je několika důležitými zákroky držel ve hře, ale kluci přede mnou mi hodně pomohli," pochvaloval si gólman Chicaga Scott Darling, který udržel čisté konto.

Stejný kousek se povedl v brance Edmontonu Camu Talbotovi, který 40 úspěšnými zásahy vychytal výhru 2:0 nad Vancouverem. Čisté konto udržel i Frederik Andersen, jenž pomohl 38 zásahy k vítězství Anaheimu 4:0 nad Bostonem.

Washington si jde pro pohár

"Měli jsme několik dobrých šancí dát gól, ale se 40 střelami jsme si měli vytvořit mnohem více gólovek. Stejně tak s držením puku, jaké jsme měli, jsme měli před gólmanem mít mnohem více závarů," komentoval prohru Vancouveru kapitán Henrik Sedin.

Calgary podlehlo doma Coloradu 3:4 po samostatných nájezdech, i když v úvodu prostřední části dvakrát během půl minuty udeřilo v oslabení a dostalo se do vedení 3:1. "Bylo to jedno špatné střídání, nemělo by se to stávat. Pořád jsme ale cítili, že máme na to, abychom zápas otočili," reagoval autor vítězné trefy v nájezdech Mikkel Boedker.

Hokejisté Washingtonu míří za triumfem v základní části, po výhře 4:1 nad Nashvillem mají čtrnáctibodový náskok před druhým nejlepším týmem ligy Dallasem. Do konce základní části zbývá odehrát deset zápasů. Boj o účast v play off si zkomplikovali hokejisté Ottawy, kteří podlehli v Buffalu 1:3. Na Detroit, který drží poslední divokou kartu, ztrácejí sedm bodů.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

Výsledky NHL:

Washington - Nashville 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Branky: 28. a 40. Winnik, 33. Oshie, 41. Burakovsky - 24. Forsberg. Střely na branku: 29:21. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Winnik, 3. Orlov (všichni Washington).

Buffalo - Ottawa 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Branky: 3. Reinhart, 9. Deslauriers, 30. Bogosian - 6. Chiasson. Střely na branku: 34:33. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Reinhart, 2. Bogosian, 3. Johnson (všichni Buffalo).

Winnipeg - Chicago 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Branky: 37. P. Kane (Rozsíval), 38. Hossa, 44. Ladd, 45. Fleischmann. Střely na branku: 28:36. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval čtyři branky z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 88,89 procenta. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Ladd, 3. Darling (všichni Chicago).

Calgary - Colorado 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 10. Stajan, 26. Giordano, 26. Hamilton - 18. Johnson, 29. Barrie, 50. Söderberg, rozh. sam. nájezd Boedker. Střely na branku: 33:28. Diváci: . Hvězdy zápasu: 1. Giordano (Calgary), 2. Johnson (Colorado), 3. Bouma (Calgary).

Edmonton - Vancouver 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 32. Eberle, 47. Hendricks. Střely na branku: 40:25. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Hendricks, 3. Reinhart (všichni Edmonton).

Anaheim - Boston 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Brank: 3. McGinn, 5. Kesler, 41. Lindholm, 55. Rakell. Střely na branku: 26:38. Diváci: 16.707. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Fowler, 3. Silfverberg (všichni Anaheim).