Finové kousali, ale semifinále si zahraje Kanada

Ondřej Roubínek
2. 1. 2008 19:10
Hokejisté Kanady mají šanci získat čtvrtý titul v řadě
Kanadský hokejista Brad Marchand oslavuje gól v síti Švédska na MS juniorů 2008. | Foto: Reuters

Pardubice - Hokejisté Kanady do dvaceti let si cestu za čtvrtým světovým titulem v řadě nenechali zkompilovat ani ve čtvrtfinále. V tom jim sice Finové vstřelili první gól, ale zámořští hokejisté se nedali zaskočit a nakonec vyhráli 4:2.

Kanaďané začali boj o postup do semifinále aktivněji, ale z gólu se radovali hokejisté Finska. Od modré čáry prostřelil brankáře Masona Juuso Puustinen.

Po první brance se Finové prakticky pouze bránili a jen se štěstím přečkali obrovské šance Tavarese a Pyetta, odolali i v oslabení v závěru první třetiny.

Ve druhé části už finští mladíci působili živěji, ale byli to oni, kdo inkasovali. Ve 28. minutě doposud bezchybný brankář Sateri pustil k tyčce ne příliš těžkou střelu Johna Tavarese a bylo srovnáno.

Finové se lepšili, ale góly dávali Kanaďané

Po minutě se ale finský gólman vyznamenal při dělovce Girouxe a Finové se začali dostávat do šancí. Jenže když neuspěli na začátku závěrečného dějství Puustinen s Luceniusem, přišel trest.

Po průniku Daughtyho dorazil šťastně puk do branky Steven Stamkos a Kanada vedla 2:1. Finové se nechtěli vzdát a už po třech minutách se radovali z vyrovnání. Jan-Mikael Juutilainen nahodil zpoza branky kotouč do brankáře Masona, a ten si ho srazil do sítě.

Ale Kanaďanům stačilo dalších pět minut, aby si přiblížili postup. Deset minut před koncem se trefil Brad Marchand a Finové už přes veškerou snahu na vyrovnání nedosáhli. Naopak třicet vteřin před koncem poslal puk do prázdné finské branky Stefan Legein a definitivně poslal obhájce titulu do semifinále.