Finále je blízko. Frolík asistoval u další výhry Chicaga

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
7. 6. 2013 6:33
Hokejisté Chicaga porazili Los Angeles 3:2 a ve finále Západní konference NHL vedou už 3:1.
Corey Crawford v bráně byl pro Chicago opět velkou oporou
Corey Crawford v bráně byl pro Chicago opět velkou oporou | Foto: Reuters

Los Angeles - Dva mečboly si vybojovali hokejisté Chicaga ve čtvrtečním čtvrtém zápase finále Západní konference NHL, když porazili Los Angeles 3:2 a odskočili ve vedení série už na 3:1.

Český útočník Michael Frolík k výhře přispěl jednou asistencí. Celou akci si prohlédněte ZDE.

Start do zápasu ale Blackhawks neměli nejlepší, už od 4. minuty prohrávali po přesné trefě Vojnova. Do deseti minut ale bylo vyrovnáno. Quick podcenil Bickellovu střelu od modré a ta skončila v síti.

Jestřábům ale opět nevyšel start do druhé části. Penner překvapil Crawforda rychlou dorážkou a Kings znovu vedli.

Jenže pak už se radovali jen hosté, na konci prostředního dějství vyrovnal pohotový Kane a na začátku poslední třetiny přidal rozhodující branku Hossa.

Blíží se české finále

"Hrají doma velmi dobře a jsme rádi, že jsme tu jejich sérii konečně zlomili. Dnes jsme bojovali od začátku až do konce a naši aktivitu jsme vyjádřili i pár góly. Jsme rádi, že si odsud odvážíme jednu výhru," uvedl po utkání Hossa.

"Ani neměli moc gólovek. Většinou jsme je drželi v dostatečné vzdálenosti od branky. To bylo skvělé," pochvaloval si brankář Corey Crawford, který v utkání kryl 19 střel.

Chicago tak přijíždí na vlastní led se dvěma mečboly a v noci ze soboty na neděli může rozhodnout o postupu do finále Stanley Cupu. To by znamenalo jistotu českého zisku slavného poháru.

V druhém finále konference zatím vede Boston Davida Krejčího a Jaromíra Jágra nad Pittsburghem Tomáše Vokouna 3:0 na zápasy.

Finále Západní konference play off NHL - 4. zápas:

Los Angeles - Chicago 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) stav série: 1:3

Branky a nahrávky: 4. Vojnov (Clifford, Fraser), 23. Penner (Carter, Toffoli) – 14. Bickell (Frolík, Hjalmarsson), 39. Kane (Bickell, Hjalmarsson), 42. Hossa (Handzuš, Oduya)