Filmoval, rozhodčí mu na to neskočili. Teď hradecký obránce Pláněk přijde o deset procent platu

ČTK ČTK
22. 3. 2017 16:43
Obránce Martin Pláněk dostal pokutu za nafilmovaný pád v úterním čtvrtfinálovém utkání play off hokejové extraligy proti Litvínovu.
Martin Pláněk
Martin Pláněk | Foto: ČTK

Praha - Pětadvacetiletý Martin Pláněk už v duelu s Litvínovem dostal od rozhodčích za nepřiměřenou reakci na zákrok Karla Kubáta dvouminutový trest, z rozhodnutí disciplinární komise navíc zaplatí obvyklých deset procent ze základní měsíční odměny.

"Zneužil předchozího nedovoleného zákroku k tomu, aby se teatrálním pádem na hrací plochu pokusil ovlivnit úsudek rozhodčích. Při pádu se zcela nepřirozeným, intenzitě zákroku neodpovídajícím způsobem prohnul, k pádu došlo s časovým odstupem," konstatoval předseda disciplinárky Karel Holý.

Protože v Pláňkově případě jde o opakovaný prohřešek za poslední dva roky, hrozí mu při dalším takovém provinění i přísnější trest za "jednání proti fair play".

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Návrh na spojení agentury CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism projedná vláda, plán kritizuje Hospodářská komora

Sestěhování agentur CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism v České republice i v zahraničí by mělo v následujících třech letech přinést úsporu 138 milionů korun. Novinářům to před pondělním zasedáním vlády řekl ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Kabinet v pondělí projedná přestěhování agentur CzechTrade a CzechTourism do státní budovy ve Štěpánské ulici v Praze, kde sídlí agentura CzechInvest. 

V neděli plánované sloučení ostře zkritizovala Hospodářská komora. "Projekt synergie, tedy sloučení státních agentur CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism, kterým se v pondělí zabývá vláda, bude místo revoluční změny podpory podnikání a exportu pouhým sestěhováním těchto subjektů bez zásadních změn a důkladného auditu jejich fungování," uvedla komora v tiskové zprávě.

Vládní materiál podle Hospodářské komory například vůbec neřeší roztříštěné řízení podpory zahraničního obchodu tuzemských firem v zahraničí. Havlíček výtky odmítl, vyjádření komory má za velmi překvapivé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy