Filippi v KHL znovu skóroval, Magnitogorsk ale v Astaně prohrál. Polák rozhodl o výhře Čerepovce

Aktualizováno 25. 12. 2016 17:35
Tomáš Filippi z Magnitogorsku skóroval v druhém zápase KHL za sebou, útočník Vojtěch Polák vstřelil vítězný gól Čerepovce proti Ladě Togliatti. Úspěšné utkání odchytal Dominik Furch, který Omsku pomohl 34 zákroky při triumfu 3:1 nad Čeljabinskem.
Tomáš Filippi v reprezentačním dresu
Tomáš Filippi v reprezentačním dresu | Foto: Michal Eger

Moskva - Vojtěch Polák rozhodl v Kontinentální hokejové lize o vítězství Čerepovce v Togliatti. Hosté vyhráli první třetinu 3:0, pak dostal tři góly i jejich brankář Jakub Kovář, ale v 51. minutě završil Polák skóre na 4:3 pro Severstal tečí střely Denise Ježova od modré čáry. Jednatřicetiletý český útočník se trefil posedmé v sezoně, prosadil se i v předchozím utkání proti Podolsku.

Rovněž Tomáš Filippi z Magnitogorsku skóroval v KHL v druhém zápase za sebou. Reprezentační útočník v pátek zaznamenal vítězný gól na ledě Slovanu Bratislava, tentokrát ale jeho přesilovková dorážka jen zmírnila prohru lídra Východní konference v Astaně. Metallurg tam podlehl 3:5.

Králem první třetiny byl domácí Nigel Dawes, který dal tři ze čtyř gólů Barysu. Hosté pak sice snížili až na 3:4, ale na body nedosáhli. Filippi se v sezoně trefil pošesté, z toho počtvrté v prosinci.

Po páteční nečekané domácí prohře s Dinamem Minsk opět zabral Omsk. Vedoucí celek Černyševovy divize zvítězil nad Čeljabinskem 3:1, brankář Dominik Furch k tomu Avangardu pomohl 34 zákroky.

Kontinentální hokejová liga:

Barys Astana - Magnitogorsk 5:3 (za hosty Filippi 1+0), Omsk - Čeljabinsk 3:1, Lada Togliatti - Čerepovec 3:4 (za hosty V. Polák 1+0), Nižněkamsk - Petrohrad 0:4.