Filippi v KHL znovu skóroval, Magnitogorsk ale v Astaně prohrál. Polák rozhodl o výhře Čerepovce

Aktualizováno 25. 12. 2016 17:35
Tomáš Filippi z Magnitogorsku skóroval v druhém zápase KHL za sebou, útočník Vojtěch Polák vstřelil vítězný gól Čerepovce proti Ladě Togliatti. Úspěšné utkání odchytal Dominik Furch, který Omsku pomohl 34 zákroky při triumfu 3:1 nad Čeljabinskem.
Tomáš Filippi v reprezentačním dresu
Tomáš Filippi v reprezentačním dresu | Foto: Michal Eger

Moskva - Vojtěch Polák rozhodl v Kontinentální hokejové lize o vítězství Čerepovce v Togliatti. Hosté vyhráli první třetinu 3:0, pak dostal tři góly i jejich brankář Jakub Kovář, ale v 51. minutě završil Polák skóre na 4:3 pro Severstal tečí střely Denise Ježova od modré čáry. Jednatřicetiletý český útočník se trefil posedmé v sezoně, prosadil se i v předchozím utkání proti Podolsku.

Rovněž Tomáš Filippi z Magnitogorsku skóroval v KHL v druhém zápase za sebou. Reprezentační útočník v pátek zaznamenal vítězný gól na ledě Slovanu Bratislava, tentokrát ale jeho přesilovková dorážka jen zmírnila prohru lídra Východní konference v Astaně. Metallurg tam podlehl 3:5.

Králem první třetiny byl domácí Nigel Dawes, který dal tři ze čtyř gólů Barysu. Hosté pak sice snížili až na 3:4, ale na body nedosáhli. Filippi se v sezoně trefil pošesté, z toho počtvrté v prosinci.

Po páteční nečekané domácí prohře s Dinamem Minsk opět zabral Omsk. Vedoucí celek Černyševovy divize zvítězil nad Čeljabinskem 3:1, brankář Dominik Furch k tomu Avangardu pomohl 34 zákroky.

Kontinentální hokejová liga:

Barys Astana - Magnitogorsk 5:3 (za hosty Filippi 1+0), Omsk - Čeljabinsk 3:1, Lada Togliatti - Čerepovec 3:4 (za hosty V. Polák 1+0), Nižněkamsk - Petrohrad 0:4.

Růžička je dalším vyřazeným, v hokejové reprezentaci pokračují tři brankáři

V další fázi přípravy kádru hokejové reprezentace budou od neděle pokračovat jen tři gólmani. Dnes z něj po rozhodnutí trenérů v čele s hlavním koučem Filipem Pešánem vypadl Jan Růžička, o účast na mistrovství světa v Lotyšsku dál usilují Šimon Hrubec, Petr Kváča a Roman Will. Pešán potvrdil, že má velký zájem o Josefa Kořenáře ze San Jose.

Kovář získal s Zugem švýcarský titul a vyhrál bodování play off

Český útočník Jan Kovář se stal s Zugem švýcarským hokejovým mistrem. K rozhodujícímu triumfu EV nad Servette Ženeva 5:1, po němž vítěz základní části vyhrál finálovou sérii 3:0 na zápasy, přispěl asistencí u prvního gólu. Byl to jeho patnáctý bod v play off a s bilancí 1+14 produktivitu vyřazovací části ovládl.

Zug vyhrál ligu podruhé v klubové historii a po 23 letech. Jednatřicetiletý reprezentant Kovář přidal švýcarský titul k jednomu českému, který získal s Plzní v sezoně 2012/13, a dvěma z KHL. V tamní soutěži slavil v letech 2014 a 2016 s Magnitogorskem.

před 2 hodinami

Ve 101 letech zemřel Jegor Ligačov, sovětský tajemník pro ideologii

Ve 101 letech zemřel v Jegor Ligačov, bývalý tajemník ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu pro ideologii. Agentuře TASS to řekl mluvčí správy Tomské oblasti, odkud zesnulý pocházel. Ligačov byl mužem číslo dvě ve straně na počátku přestavby ve druhé polovině 80. let, kdy stál v čele Sovětského svazu a strany Michail Gorbačov. Později byl tento politik známý jako odpůrce politiky ruského prezidenta Borise Jelcina.

Sovětský a ruský politik byl tajemník ústředního výboru KSSS v letech 1983 až 1990. Od roku 1985 byl členem politbyra a v ÚV KSSS byl odpovědný za otázky ideologie. V té době byl mimo jiné jedním z iniciátorů protialkoholní kampaně v Sovětském svazu.

Když pozdější ruský prezident Jelcin v roce 1988 na stranické konferenci kritizoval, že perestrojka nepokračuje dosti rychle a nepostupuje dostatečně, mluvčí konzervativních stranických funkcionářů Ligačov mu tvrdě odsekl: "Borisi, mýlíš se," připomíná dnes TASS výrok, jímž se Ligačov proslavil.

Augsburgu nepomohl k bundesligovým bodům ani nový trenér

Fotbalistům Augsburgu výměna trenéra nepomohla, v 32. kole německé ligy prohráli ve Stuttgartu 1:2 a zůstali v pásmu ohrožení sestupem. Augsburg získal z posledních pěti bundesligových duelů pouze jediný bod a na třináctém místě tabulky má tříbodový odstup od barážové šestnácté příčky.

Nový trenér Augsburgu Markus Weinzierl zařadil v derby do základní sestavy záložníka Jana Morávka, který odehrál 67 minut. Brankář Tomáš Koubek zůstal na lavičce.

Domácí tým, který toužil utnout sérii čtyř bundesligových porážek, poslal do vedení v 11. minutě střelou zblízka Förster. Krátce po poločase vyrovnal hlavou Niederlechner, ale poslední slovo měl Kalajdžič, který si po centru z pravé strany našel správné místo mezi obránci. V ročníku dal už 15 branek a je nejlepším střelcem Stuttgartu, kterému patří deváté místo.