Nezastavitelný Mozjakin vyrovnal v KHL rekord, zářil Pavel Francouz

Aktualizováno 13. 1. 2017 21:46
Ruský útočník Sergej Mozjakin má v KHL na kontě už 36 gólů, čímž vyrovnal rekord Američana Steva Mosese. Pavel Francouz v brance Čeljabinsku zastavil 44 z 45 střel. Dařilo se také Tomáši Filippimu a Vladimíru Sobotkovi (oba 1+0).
Sergej Mozjakin (vlevo) a Danis Zaripov
Sergej Mozjakin (vlevo) a Danis Zaripov | Foto: Reuters

Moskva - Útočník Tomáš Filippi se sedmým gólem v této sezoně KHL podílel na vítězství hokejistů Magnitogorsku nad Spartakem Moskva 6:3. Na začátku poslední minuty při power play hostů skóroval do prázdné branky. Asistenci u jeho trefy zaznamenal nejproduktivnější český hráč v soutěži Jan Kovář, který si vylepšil bilanci na 22 gólů a 33 přihrávek ze 48 zápasů.

První místo v kanadském bodování Kontinentální ligy si upevnil kapitán Magnitogorsku Sergej Mozjakin. Pod výhru obhájců Gagarinova poháru, kteří otočili zápas čtyřmi góly v poslední třetině, se podepsal dvěma zásahy. Celkem má na kontě v 49 zápasech tohoto ročníku 36 branek, čímž vyrovnal rekord základní části Američana Steva Mosese (tehdy Jokerit Helsinky) ze sezony 2014/15. Na jeho vylepšení má jedenáct utkání.

Vladimír Sobotka vstřelil vítězný gól Omsku na ledě Čerepovce. V 25. minutě v přesilovce překonal gólmana Jakuba Kováře a otevřel skóre. Kovář zbylých 24 střel hostů kryl, druhou branku dal Avangard v poslední minutě při power play soupeře. Sobotka v posledních pěti zápasech nasbíral sedm kanadských bodů (4+3).

Pavel Francouz v brance Čeljabinsku zastavil 44 z 45 střel hokejistů Soči, přesto odešel z ledu poražen. Jeho tým prohrál doma 1:2 po samostatných nájezdech, v nichž Francouz inkasoval dvakrát, zatímco v dresu Traktoru uspěl jen Derek Roy. Mezi neúspěšnými domácími exekutory byl i Jiří Novotný.

Kontinentální hokejová liga:

Čeljabinsk - HK Soči 1:2 po sam. nájezdech, Magnitogorsk - Spartak Moskva 6:3 (za domácí Filippi 1+0, Kovář 0+1), Čerepovec - Omsk 0:2 (Sobotka 1+0), CSKA Moskva - Novosibirsk 2:1, Petrohrad - Novokuzněck 9:1, Slovan Bratislava - Barys Astana 4:1 (za domácí Kundrátek 0+1), Záhřeb - Jekatěrinburg 0:2.