Fanoušci zaplatí odměny? Slávisté se nejprve musí zachránit

ČTK Sport ČTK, Sport
24. 2. 2015 19:16
Hokejová Slavia už neví, jak dál namotivovat své hráče k lepším výsledkům. Pokusí se o to speciálním fondem, do kterého mohou přispívat i fanoušci.
Hráči Slavie
Hráči Slavie | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fanoušci extraligové Slavie se mohou nově podílet na finanční motivaci pro hráče svého oblíbeného klubu. Jeho vedení vytvořilo fond nazvaný "Zachraň klub HC Slavia Praha" s podtextem "Podílej se na záchraně HC Slavia Praha a nenech ji padnout po dvaceti dlouhých letech v extralize", kam mohou příznivci přispívat. Vybraná částka s cílovou metou 400 tisíc korun bude použita jako odměna pro tým, ale s jednou podmínkou a tou je záchrana mezi elitou.

Jubilejní 20. sezona v extralize se po odchodu klubové ikony Vladimíra Růžičky proměnila v černou můru. Šampioni z let 2003 a 2008 se dlouhodobě potácejí u dna tabulky a téměř jistě budou muset hájit příslušnost k nejvyšší soutěži v nevyzpytatelné baráži. Vedení klubu chce neobvyklým krokem hráčům ukázat, že fanoušci za nimi skutečně stojí. Ale zároveň od nich očekávají maximální nasazení a kvalitní výkony.

"Velmi si ceníme našich fanoušků a jejich podpory. Rádi bychom ty největší srdcaře zapojili do života našeho klubu a také je požádali o pomoc. Myslíme, že právě motivační fond, který vznikne díky nim, je tím správným krokem. U našich hráčů navíc bude posílena odpovědnost vůči fanouškům a ti si tak budou moci ještě více nárokovat kvalitnější výkony, které budeme tolik potřebovat," uvedl k projektu marketingový manažer Slavie Petr Buršík.

Fanoušci mohou přispívat od dnešního večera po dobu 45 dnů. Pro ty, kteří se budou takto finančně podílet na motivačním fondu, připravil klub několik různých odměn v hodnotě od 150 do 22.000 Kč. Fanoušci se mohou těšit na podepsané hráčské kartičky, puky a dresy, ale také na rukavice Jaroslava Bednáře, hokejku Tomáše Vlasáka, lapačku Adama Svobody, vyrážečku Dominika Furcha a další cenné artefakty.

Ve hře bude i možnost sledovat zápas Slavie přímo ze střídačky nebo cesta v klubovém autobusu na venkovní zápas.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy