Fanoušci na Letné smutnili. Nespasil by nás ani Pavelec

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
13. 2. 2014 7:00
Odhadem dva tisíce fanoušků se ve středu večer sešlo před velkoplošnou televizí v Olympijském parku v Praze na Letné ke sledování úvodního zápasu českých hokejistů na OH v Soči proti Švédsku (2:4).
Po snížení na 2:4 věřila nejenom tato česká fanynka v otočení skóre, a i když k němu nedošlo, po zlepšeném výkonu českého týmu odcházela domu spokojená. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Odhadem dva tisíce fanoušků se ve středu večer sešlo před velkoplošnou televizí v Olympijském parku v Praze na Letné ke sledování úvodního zápasu českých hokejistů na turnaji v Soči proti Švédsku (2:4).

Úvodní nadšení před začátkem zápasu vystřídalo v první třetině velké rozčarování. Zatímco úvodní minuty zápasu doprovázelo početné skandování a všeobecná euforie, po první polovině zápasu a vedení Švédů 4:0 je vystřídaly nevěřícné pohledy fanoušků a ledově klidná atmosféra.

A zatímco před zápasem se fanoušci mezi sebou předháněli, kdo tipne vyšší výhru, v úvodu druhé části si naopak přáli, ať Češi neutrží ještě větší debakl.

"Nedostaneme se ani k jejich bráně"

"Nechápu to, vůbec se nedostaneme ani k bráně. Jediný, kdo se od nás snaží něco s tím udělat, je první útok. Jestli se k nim nepřidají ostatní, prohrajeme ještě víc," přiznal jeden z přihlížejících fanoušků Marek.

Když však v polovině druhé třetiny Češi díky dvěma gólům v rychlém sledu snížili na 2:4, chopil se slova moderátor akce a přiměl české fanoušky k dalšímu hlasitému skandování. Zlepšená hra českých hokejistů dokonce fanoušky vyhecovala k ještě výraznějšímu skandování než v úvodu utkání.

"Proč takhle nehráli od začátku zápasu? Jestli budou hrát takhle dál, otočí to ještě a vyhrajou 5:4," uvedl po druhé třetině Martin ze středočeských Mirovic.

Ve třetí třetině však Češi už další gól nepřidali, přesto jim fanoušci na konci zápasu mohutně zatleskali a díky zlepšenému výkonu hokejistů ve druhé části zápasu odcházeli ke svým domovům v pozitivní náladě.

"Pavelec chytat neměl, je z formy"

Při cestě domů však někteří zabředli do debaty, zda neměl trenér Alois Hadamczik místo Jakuba Kováře, který opustil ve 21. minutě po třetím gólu českou branku, vsadit v brankovišti na původně předpokládanou gólmanskou jedničku Ondřeje Pavelce.

"Nepostavit Pavelce jenom proto, že chytá v klubu za bandou oslů není argument, proč ho nepostavit do kasy, zvlášť, když má jako jedinej zkušenosti," nebral si servítky Radek.

"Dva ze tří gólů byly obránců. Pavelec seděl, protože Kovář se Salákem mají mnohem lepší výkonnost v sezoně a jsou zvyklí na široké hřiště. Pavelec bez formy, nesrovnaný ještě s časovým posunem a nezvyklý na hřiště. Já bych takhle brankáře nechal celý turnaj," oponoval mu Lukáš.

Ať tak, či tak, velká většina fanoušků se přiznala, že minimálně v sobotu večer se na Letnou vrátí ke sledování závěrečného zápasu skupiny se Švýcarskem.

Podle Barbory Žehanové z Českého olympijského výboru by právě v sobotu měl být překonán návštěvní rekord parku z předchozího víkendu, který činil třicet tisíc návštěvníků na den.