Pomsta za to, že ho klub nezískal
Také v Minnesotě se Peter Forsberg dočkal bouřlivého přijetí. Ovšem v podobě bučení a ironického potlesku. | Foto: Reuters

St. Paul - Staronový hvězdný útočník Colorada Avalanche Peter Forsberg se mohl po čtyřzápasové pauze způsobené zraněním třísel opět vrátit na led NHL.

Jeho návrat zrovna vyšel na pondělí, kdy Laviny zajížděly na led Minnesoty Wild, tedy klubu, který o Švéda rovněž, leč marně, usiloval.

Fanoušci domácích to dávali Forsbergovi pořádně "sežrat". Kdykoliv se dotknul puku, tak bučeli,  když ho rozhodčí ve 34. minutě vyloučil za simulování, odměnili jeho verdikt hlasitým potleskem.

Dále čtěte:

K jejich potěše švédský forvard nedosáhl ani na bod a Colorado skórovalo jen jednou.

Joe Sakic vyrovnával ve 25. minutě v přesilovce na 1:1. Jenže hned ve 30. minutě poslal Minnesotu znovu do vedení Branko Radivojevič.

V St. Paul se pak odehrávalo drama s kvalitami play off. Domácí potvrdili vítězství až sedm vteřin před koncem střelou do prázdné brány.

Carcillo si upevnil pozici nejtrestanějšího hráče

NHL měla v pondělí na programu pouze dvě utkání. V tom druhém zdolal Vancouver doma Phoenix rovněž 3:1.

Za vítězstvím stál především autor dvou gólů Henrik Sedin a takřka bezchybný brankář Roberto Luongo.

Nejtrestanější hráč NHL, útočník Phoenixu Daniel Carcillo, si připsal v utkání s Vancouverem 21 trestných minut. Za tuto bitku s Rickem Rypienem dostal 5 minut. | Foto: Reuters

Překonal ho pouze nejtrestanější hráč celé ligy Daniel Carcillo, jenž v 19. minutě snižoval na 1:2.

Nezapomínal si plnit ani své "tradiční povinnosti".  V 9. minutě byl po bitce vyloučen na 5 minut, ve 20. na 2 minuty za hrubost, ve 33. dostal trest ve hře a 2+10 a vše zakončil v 56. minutě menším trestem za krosček. Na jeho již tak dost bohatém kontě mu přibylo dalších 21 minut.

Po pondělních duelech se to kolem posledních postupových příček v Západní konferenci ještě více nahustilo.

Šesté Calgary, sedmý Vancouver a osmé Colorado mají nyní shodně 84 bodů a čtyřbodový náskok na nejbližšího pronásledovatele - Nashville.